Нова епизода на GG во која Гораст, Данко и Бобо се потсетија на World of Warcraft. Дополнително во епизодата место си имаа и: Spyro: Reignited Trilogy, City of Brass, Octahedron и Minit. За сите кои се заинтересирани за наградните игри може да видат во која насока ќе се одвиваат овие настани во иднина.

Прочитај повеќе

Ова е епизода на GG.mk e посветена на друштвените игри. Овој пат мотивација беа друштвени игри базирани на видеоигри. Сепак целата епизода беше во сенка на доделувањето на PlayStation од Haselt, по повод 5 години од основање на компанијата.

Прочитај повеќе

Одлични вести за сите љубители на гејмингот, оваа епизода на GG.MK беше во целост посветена на видеоигрите. Гораст, Данко и Бобо зборуваа за нивните впечатоци за игрите претставени на GDC. Имаше и рецензија на најверојатно една од најинтересните мултиплеер игри во периодов, Sea of Thieves. Фановите можат да ги погледаат и: Super Meat Boy Forever , Afterparty, Children of […]

Прочитај повеќе

Новата епизода на GG.MK започна со супер кусо, но и супер кул видео од God of War. Секако епизодата не можеше да помине без Player Unknown Battlegrounds. Сепак главната тема на оваа емисија се криптовалутите. Гостин во студиото е Максим Серафимовски, со кој Гораст, Данко и Бобо, зборуваат за крипто валути.

Прочитај повеќе

Во новата епизода на GG гостин е Боби Битбокс. Секако разговорите се за македонската YouTube сцена. Кога игрите се во прашање разговорите беа околку новата игра на Valve – Artifact, Division 2, Warhammer: Vermintide 2, Into the Breach…

Прочитај повеќе

Во ова издание на GG.mk гости на Гораст му беа развивачите на Frantics. Дел од тимот беше во студиото на GG.MK каде и изиграа делови од Frantic. Меѓу гостите во студиото е и Дајана Димовска, ко-основач на NapNok Games. Играта излегува на 7 март ексклузивно за PlayStation.

Прочитај повеќе

Гости во оваа епизода на ГГ се Дебелиот Крај. Ако не сте запознаени, Дебелиот Крај се едни од ретките кратори на влог кои редовно креираат содржина. Покрај ова, во епизодата има простор и за Warcraft III, Battalion 1944 и Stellaris: Apocalypse. Интрото на епизодата е „резервирано“ за е-спорт и турнирот кој се одржа во Полска.

Прочитај повеќе

Новата епизода на GG.МК е во целост посветена на видеоигрите. Сите фанови на Player Unknown Battlegrounds, Rainbow Six Siege, Abandon Ship, Shadow of the Colossus Remastered, Dynasty Warriors 9, Kingdom Come Deliverance и Celeste ќе уживаат во епизодата.

Прочитај повеќе

Оваа епизода на GG.МК во целост е фокусирна на игрите. Играта која ја отвора епизодата е една од најдобрите во моментов, Monster Hunter. Дополнително, во GG долго време немаше фајтинг игра, а овој пат тоа е поправено со Матеј Јошевски експерт за Dragonball Fighterz.

Прочитај повеќе

Гости оваа епизода во студиото на GG се Фиџи и Ивица од Напнок. Двајцата се дел од QA тимот, што е влезна врата во индустријата за развој на видеоигри. Сите кои се заинтересирани, можат да ги погледаат и да видат за што станува збор. Во оваа епизода може да ги ѕирнете и FarCry5, SubNautica и […]

Прочитај повеќе

Викендот кој заврши во Скопје, Битола и Струга/Охрид се одржа Global Game Jam. Куп ентузијасти се собраа на три локации и креираа видеоигри. Настанот традиционално е организиран од Македонска асоцијација за развивање игри, МАГДА. Дел од овие видео игри може да ги погледнете во емисјата, секако не сите. Ако сакате да ги разгледате и поиграте […]

Прочитај повеќе

Оваа епизода е посветена на филмови и видеоигри. Поточно на видеоигри кои треба да добијат своја филмска или барем ТВ верзија. Mass Effect, System Shock, Starcraft, Witcher, се дел од игрите кои може да ги видите оваа епизода. Тука се и новата рачна конзола на Nintendo, Call of Duty, Civilization 6 и Metal Gear: Survive.

Прочитај повеќе