Оваа епизода на GG започна со играта која несомнено ја одбележа неделата, а секако и периодот кој следи. Станува збор за новата „battle royal“ игра Apex Legends. Од она што го слушаме од ГГ, веројатно четворицата ќе може да ги сретнете во Apex Legends. Без разлика колку е добра играта, секако нема да биде единствена […]

Прочитај повеќе

Оваа епизода на GG е првата оваа сезона во која претставуваат хардвер, иако и PlayStation Classic веќе ја видовме сезонава. Овој пат „специјален гостин“ во студиото е Asus ZenBook 14, тоа е оној лаптоп што има дополнителен екран на местото на мауспадот. Во оваа епизода е и рекапитулацијата на Global Game Jam 2019 кој се […]

Прочитај повеќе

Во оваа долга епизода на GG има простор за заработката на League of Legends и Fortnite. Веројатно најзабавниот дел од епизодата сепак е на почеток. Гораст, Данко и Бобо прават ретроспектива на прифатеноста на гејмингот последните години. Ако ова не ви е доволно, во вториот дел од епизодата може да ги видите и најочекуваните игри […]

Прочитај повеќе

Новата епизода на GG.mk го нема Гораст, но има тон игри. Дополнително, има куп муабети за игри и настани околу игрите. На пример, како Divison се префли на Epic Store и што се случува со Activision и Blizzard. За сите кои сакаат да погледнат подолги прегледи оваа епизода може да ги гледате Devil’s Hunt, Battlefield V: […]

Прочитај повеќе

Сите кои не можеа да поминат на VIP Game Fest во оваа епизода на GG.mk ќе може да видат барем дел од атмосферата на настанот. Вакви настани нема често, а и организацијата беше навистина одлична. Друго што може да го видите во епизодата е изборот на GG.mk за најдобра игра во 2018. Изборот е интересен, […]

Прочитај повеќе

Ако ја гледавте епизодата во која GG.MK ја претставија Frantic, веројатно се сеќавате колку е забавно кога Гораст, Данко и Бобо играат во студио. Оваа епизода не претставуваа нова игра, но ја играат веројатно најзабавната мултиплеер игра последните неколку години, Overcooked 2. Бобо, Данко, Гораст и Паци се поделија 2 на 2 и ја претствија […]

Прочитај повеќе

Најинтересен дел од оваа епизода на GG.МК e играњето на Closed Alpha на Anthem. Гораст и Бобо тестираа неколку часа од играта и ги раскажаа своите први впечатоци. За жал поради NDA не може да видиме како изгледаше нивното искуство, но може да слушнеме како си поминале играјќи. Единствена причина поради која најавата за VIP […]

Прочитај повеќе

Darksiders 3, Hell Let Loose и анбоксинг на Playstation Classic се главни теми оваа епизода. Но, ако ја изгледате епизодата цела ќе дознаете и куп интересни податоци. На пример „Taco Bell“ е првиот ланец на брза храна кој спонзорира гејминг. Секако за љубителите на конзоли и хардвер, врв на епизодата е претставувањето на PlayStation Classic. […]

Прочитај повеќе

По неколку епизоди фокусирани на настани и гости, оваа епизода е посветена на тон игри и забава. Hitman 2, Shenmue III, Tyler1 Championship Series и Battlefield V се дел од емисијата оваа недела. Гледајте GG.MK подкаст во живо секој понеделник од 21:00 часот.

Прочитај повеќе

Оваа епизода на GG.MK гости се дечките од Македонската Кјубинг Асоцијација. Секако имаше простор и за игри, но првиот натпревар во редење рубикови коцки е најважната вест за оваа епизода.

Прочитај повеќе

Данко, Бобо и Гораст во оваа епизода ги споделуваат своите впечатоци од Blizzcon. На конференцијата вообичаено, а и сега беа претставени новите насоки за дел од најпопуларните наслови: Warcraft III Reforged, Diablo Immortal, World of Warcraft, HearthStone, Overwatch и World of Warcraft: Classic. Што мислат GG за презентациите може да погледнете во подкастот.

Прочитај повеќе

Петата епизода од оваа сезона секако ќе биде запаметена по Read Dead Redemption 2. Играта најверојатно ќе остане единствен кандидат за игра на годината и сосем заслужено речиси цела епизода е посветена на неа.

Прочитај повеќе