Најинтересен дел од оваа епизода на GG.МК e играњето на Closed Alpha на Anthem. Гораст и Бобо тестираа неколку часа од играта и ги раскажаа своите први впечатоци. За жал поради NDA не може да видиме како изгледаше нивното искуство, но може да слушнеме како си поминале играјќи. Единствена причина поради која најавата за VIP […]

Прочитај повеќе

Darksiders 3, Hell Let Loose и анбоксинг на Playstation Classic се главни теми оваа епизода. Но, ако ја изгледате епизодата цела ќе дознаете и куп интересни податоци. На пример „Taco Bell“ е првиот ланец на брза храна кој спонзорира гејминг. Секако за љубителите на конзоли и хардвер, врв на епизодата е претставувањето на PlayStation Classic. […]

Прочитај повеќе

По неколку епизоди фокусирани на настани и гости, оваа епизода е посветена на тон игри и забава. Hitman 2, Shenmue III, Tyler1 Championship Series и Battlefield V се дел од емисијата оваа недела. Гледајте GG.MK подкаст во живо секој понеделник од 21:00 часот.

Прочитај повеќе

Оваа епизода на GG.MK гости се дечките од Македонската Кјубинг Асоцијација. Секако имаше простор и за игри, но првиот натпревар во редење рубикови коцки е најважната вест за оваа епизода.

Прочитај повеќе

Данко, Бобо и Гораст во оваа епизода ги споделуваат своите впечатоци од Blizzcon. На конференцијата вообичаено, а и сега беа претставени новите насоки за дел од најпопуларните наслови: Warcraft III Reforged, Diablo Immortal, World of Warcraft, HearthStone, Overwatch и World of Warcraft: Classic. Што мислат GG за презентациите може да погледнете во подкастот.

Прочитај повеќе

Петата епизода од оваа сезона секако ќе биде запаметена по Read Dead Redemption 2. Играта најверојатно ќе остане единствен кандидат за игра на годината и сосем заслужено речиси цела епизода е посветена на неа.

Прочитај повеќе

Оваа епизода е можеби и една од најинтересните епизоди на GG.mk досега. Главна причина за ова е почетокот на епизодата и можноста Бобо и Данко да раскажат дел од приказната на креирањето на Frantics. Фиџи ја претстави најновата верзија на Soulcalibur, една од најдобрите „тепачки“ игри.

Прочитај повеќе

Иако имаше куп интересни игри во оваа епизода, сепак најзабавен дел од целата епизода е почетокот на епизодата во која ГГ теоретизираат за следната Diablo игра. За жал, Blizzard оттогаш објасни дека нема да има најава за Diablo на Blizzcon. Во епизодите има простор и за Black Ops 4 Zombies,Star Citizen: Squadron 42 и Mega […]

Прочитај повеќе

Финалните натпревари во League of Legends беа почеток на оваа епизода. Дел од епизодата се и Assassin’s Creed: Odyssey и стриминг тестовите на Google и Red Dead Redemption 2.

Прочитај повеќе

Добра вест за сите љубители на гејмингот. Наскоро се враќаат Гораст, Данко, Бобо и Паци со нова сезона на GG. Секако моравме да ги прашаме за новата сезона и што може да очекуваме. Еве што ни одговори Гораст: Прво со најважното. Кога почнува следната сезона на GG? Како и секоја година, правиме репете и оваа. […]

Прочитај повеќе

Ова за жал е последната епизода од оваа сезона и имаше куп награди и најави за следната сезона. Во оваа епизода може да се запознаете со плановите на Гораст, Бобо и Данко за следната сезона. Она што го најавија е дека од следната сезона ќе има провеќе простор за игри, а тоа секако е одлична […]

Прочитај повеќе

Ова е вториот дел од специјалната емисија посветена на E3 во која Гораст, Бобо и Данко ги гледаат игрите презентирани од PlayStation, Ubisoft и Square Enix. Секако, со оглед на темата, има простор за куп игри. Дел од игрите оваа епизода се: Shadow of the Tomb Raider Beyond Good and Evil 2, The Division 2, […]

Прочитај повеќе