Borderlands 3 е една од нашите најочекувани игри за месец септември, нешто за што ќе можете да прочитате утре и од нашиот специјализиран извештај. Првите три Borderlands игри не бараа да принесувате жртва за да можете да уживате во целата нивна графичка убавина. По сѐ изгледа, таков ќе биде случајот и со најновата игра од […]

Прочитај повеќе

Borderlands 3 се најави и, па, не се одалечува премногу од претходно утврдениот урнек. За многумина, ова е исклучително добра работа, а официјалниот трејлерот успеа да ги заинтригира повеќето фанови. Како што можете да очекувате, Borderlands 3 ги продолжува откачените пукачки авантури, не само на Пандора, туку и на неколку други светови, со тони и […]

Прочитај повеќе

Иако крајно различна игра, Battleborn ја имаше несреќата да биде перципиран како Overwatch клон и, работите да бидат полоши, излезе релативно блиску до гигантот на Blizzard. Ваквата поставеност на настаните дефинитивно не помогна и тимот зад играта проба да привлече што повеќе играчи преку имплементирање најразлични стратегии. Првин, ја понуди играта со длабоки попусти, нешто […]

Прочитај повеќе

Battleborn е одлична игра која успешно пласира адреналинска акција во прво лице. И покрај тоа, Battleborn ја играат многу малку луѓе и, иако Gearbox вложи многу во играта, сепак доби внимание во најниска можна форма. Многумина вината ја гледаат во тајмингот, односно скорото поклопување со излегувањето на Overwatch. Наспроти популарното верување, Battleborn и Overwatch не […]

Прочитај повеќе

Кои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби, дваесет и осмо издание. Overwatch има нов стрип кој, овојпат ја прикажува првата мисија на Tracer. Од останати познати лица, ќе вмешаат прсти и Mercy, Torbjörn, Ana и Reinhardt. Излегувањето на стрипот некако го поплочува патот за очекуваната […]

Прочитај повеќе