Ако планирате да се почестите за празниците со нов уред тогаш оваа листа на iFixit можеби ќе ви биде корисна. Она што веројатно е најинтересно е дека ниту еден од популарните уреди на оваа листа не е едноставен за сервисирање. Во видеото може да видите куп уреди од новиот iPhone и iPad, Samsung Galaxy s9, […]

Прочитај повеќе

Samsung и Disney ќе ги оживеат омилените ликови од цртаните во форма на AR емоџи (AR emojis). За жал, оние кои што ќе сакаат ќе можат да ги користат стикерите само преку камерите на Galaxy S9 и Galaxy S9+. “Со поставувањето на нашите ликови и приказни за новата дигитална платформа, создаваме секојдневно доживување на Дизни светот, на било […]

Прочитај повеќе

По бројни шпекулации, Samsung конечно ги претстави новите Galaxy паметни телефони, S9 и S9+. Според податоците, телефоните овозможуваат збогатено музичко искуство со моќни стерео звучници поставени со помош на AKG, извонреден звук со Dolby Atmos и редефиниран бесконечен екран од раб до раб. S9 и S9+ доаѓат со новата „SmartThings“ апликација, која ги обединува постоечките […]

Прочитај повеќе

Се појавија нови слики на Samsung Galaxy S9. Со оглед на изворот, се чини дека и официјално ова ќе биде изгледот на уредот. Дополнително, еден од интересните, ново откриени податоци е дека телефонот ќе биде претставен во проширена реалност. Извор на новите фотографии е апликацијата за Mobile World Congress од Samsung, Unpacked 2018. На CES во Лас […]

Прочитај повеќе

CES уште не завршил, а Samsung Electronics веќе работи на следниот голем настан, Mobile World Congress кој се одржува во февруари. Традиционално, домаќин на настанот е Барселона, а оваа година посетителите ќе можат за прв пат да го видат новиот Galaxy S9. Ова го објави претставникот на компанијата на конференција на CES во Лас Вегас. Ова […]

Прочитај повеќе