Популарниот Flipboard сега има и веб верзија преку која може да креирате персонализиран магазин. Тоа што можеби е најзначајно е дека веб верзијата изгледа одлично и на поголем екран и сега ќе им биде достапна на сите корисници, дел од кои ќе имаат можност да го користат сервисот за првпат. Тоа што е различно со […]

Прочитај повеќе

Одличниот мобилен магазин Flipboard сега е достапен и за Windows Phone. Сепак пред да се радувате дека може да читате и креирате сопствени магазини- нема поддршка за телефони со 512MB RAM и добар дел од корисниците се жалат дека апликацијата работи бавно. Доколку не сте ја користеле досега апликацијата, Flipboard е персонализиран магазин кој ви […]

Прочитај повеќе

Paper е нешто сосема ново од Facebook. Направен како дигитален магазин, Paper, кој со мал трик може да се инсталира и на македонските iPhone-и, e позабавен начин на читање на постовите од пријателите на мобилен телефон. Наместо да скролате бескрајно на стариот и добар Facebook, мрежата наполни десет години, со Paper вие едноставно се лизгата […]

Прочитај повеќе

Flipboard за iOS и Android ќе им дозволи на корисниците и на компаниите да креираат шопинг каталози во кои ќе се прикажува цената со линк до сајтот од каде може да се купи продуктот. Каталозите ќе можат да се додадаваат во персонализираните магазини, сите 4,5 милиони кои беа креирани од корисниците откако беше претставен Flipboard […]

Прочитај повеќе

Полека се наближува времето кога учениците се враќаат во своите школски клупи, а студентите започнуваат со своите студентски активности. Денес, наместо книгите, сите се со своите паметни телефони и компјутерски таблети во рацете, некои прегледуваат апликации за забава, некои пак апликации кои ќе им помогнат во организираноста и продуктивноста. Еве дел од нив, а доколку […]

Прочитај повеќе

Омилената апликација на Стив Џобс, Flipboard, наскоро ќе ги донесе своите мобилни магазини и на Веб. Според Flipboard, Аndroid и iOS корисниците веќе креирале над 2,5 милиони персонализирани магазини кои ќе бидат понудени и на Веб преку HTML5 верзија. Според Verge, веб верзијата на Flipboard ќе понуди динамично UI кое се прилагодува на големината на […]

Прочитај повеќе

Едни од најпопуларните мобилни апликации за Android и iOS наскоро ќе бидат достапни и за Windows Phone платформата. Но, меѓу нив не Instagram. Нема информации дека популарната апликација за фотографии работи на своја WP верзија, иако тоа не е толкав проблем ако се знае дека има Instagram клиенти за WP. Друштвената мрежа со лимит од […]

Прочитај повеќе

Популарната апликација за читање вести, Flipboard само што ја претстави својата 2.0 верзија за Android во која е додадена опцијата да креирате ваш сопствен магазин. Со Flipboard 2.0 за Android ќе може да креирате магазини со содржините кои ќе ги најдете преку апликацијата, без врска дали се од друштвените мрежи, познати блогови и медиуми, или […]

Прочитај повеќе

Еден од најквалитетните мобилни магазини, Flipboard, објави своја 2.0 верзија – достапна за iOS и наскоро за Android – со која ќе може да пинувате содржина, да букмаркирате текстови, слики, видео и аудио кои може да ги коментирате. Flipboard сега стапи во партнерство со Etsy кои преку својот каталог ќе овозможат да купувате е-добра преку […]

Прочитај повеќе

Веќе објавивме за апликации за вашиот Android уред, па не би било фер да ги запоставиме и корисниците на iPhone и iPad кои може да избираат од повеќе од милион апликации. За да не трошат време на разгледување на сите алтернативи, еве една листа од 5 апликации кои мора да ги имате. Clear е одлична […]

Прочитај повеќе

Популарната апликација за прегледувана персонализирана содржина, Flipboard, конечно пристигна и на Android таблет компјутер. Апликацијата е достапна за Android уште од мај, за iOS пак е достапна од пред две години. Вестите од популарните медиуми и друштвените мрежи во таблет верзијата сега се распределени пропорционално, оптимизирано според големината на екранот, и се прикажуваат повеќе вести […]

Прочитај повеќе

Популарниот и прекрано дизајнираниот мобилен агрегатор на вести Flipboard, кој беше прогласен за најдобра iPad апликација за 2011, сега официјално е достапен за Android. Flipboard за Android доаѓа со додаден Google+ и YouTube, нешто што не беше достапно во iOS верзијата. YouTube фидот ги прикажува вашите претплати на канали заедно со коментарите, копче за лајкнување, […]

Прочитај повеќе