Mass Effect: Legendary Edition е римастер колекција од култната научно-фантастична трилогија со Шепард. Иако издавачот ЕА не го открива датумот на излегување, неколку онлајн продавници во Сингапур и Индонезија веќе објавија дека легендарното издание е планирано за 12 март. Бројни фанови на трилогијата со нетрпение ја очекуваат Mass Effect: Legendary Edition. Пред неколку месеци е […]

Прочитај повеќе

За 4 евра месечно, Origin Access дава пристап до над 200 игри, како и 10% попуст и временски ограничена проверка на најновите наслови на ЕА. ЕА ја нуди оваа претплата на PC, PS4, како и XBox. Откако ЕА ги префрли сите нивни игри на Steam, нешто што се срамуваше да го направи долги години, сега […]

Прочитај повеќе

Издавачката куќа ЕА не само што има интересни наслови за играње, туку и може да се пофали со исклучително дарежлива претплата каде, за 4 евра месечно, добивате пристап до 229 игри. Секој месец, листата од игрите станува сè подолга. Од неодамна, Anthem стана најновиот член и доколку сакате да ја проверите таа или некоја друга […]

Прочитај повеќе

The Sims 4: Island Living само што не е излезена! Најновата експанзија ќе вдахне нов живот веќе од 21 јуни, а ова се петте работи кои најмногу нè возбудија за новата експанзија. 1. Целосно нова локација The Sims 4: Island Living е сместен на рајски остров. Сулани е преубава, сончева локација преполна со најразлични активности […]

Прочитај повеќе

Се чини дека моделот со претплата зазема сè поголем замав и пушта флексибилни корени и во гејмерската индустрија. Иако сѐ уште не е официјално потврдено, издавачите Ubisoft би можеле набргу да понудат Ubisoft пропусница. Сликата која сосема случајно се најде на нивниот сајт беше молневито брзо повлечена. Меѓутоа, страната на која се најде, односно одделот […]

Прочитај повеќе

The Sims 4 е бесплатна за сите фанови на овој долго-годишен серијал. Основната игра може да биде ваша за играње преку продавницата и клиентот на издавачите ЕА. Сè што треба да направите е да кликнете тука и да си зграпчите копија. Ви препорачуваме да одите преку сајтот, а не преку клиентот затоа што многу корисници […]

Прочитај повеќе

Лудилото по Battle Royale игрите никако не стивнува. PUBG и Fortnite не само што сѐ уште се на тронот, туку и нови игри неуморно пробуваат да се искачат на врвот и да го делат и онака тесното место. Apex Legend никој не ја очекуваше. Дојде тивко, но веќе успеја да спечали скоро 100 милиони долари. […]

Прочитај повеќе

Подемот на џинот Порано, работите се чинеа крајно едноставни. Купувавте игра на CD, ја инсталиравте и ја игравте. Кога сакавте и како сакавте. Со напредокот на технологијата и желбата за иновација и поголем профит за компаниите, ситуацијата почна да се менува. Valve, компанијата зад феноменалните серијали како Half-Life и Counter Strike, отвори продавница и клиент […]

Прочитај повеќе

Battlefield 1 успеа да нè импресионира не само со феноменалната кампања, туку и со бројните модови за меѓусебно препукување. Проширувањата кои излегоа за мрежниот дел значително ја проширија забавата. Фановите на основната игра кои не ја купија сезонската пропусница имаа можност бесплатно да ги зграпчат сите додатоци во еден или друг период од годината, но […]

Прочитај повеќе

Никој ниту очекуваше, ниту пак бараше игра како Unravel, но насловот сепак дојде и се вдоми во многу срца со симпатичната креативност. Никој не очекуваше ни продолжеток, но за време на Е3 настанот, продолжеток сепак добивме. Unravel 2 е сѐ што беше првата игра и многу повеќе. Фановите, овој пат, можат да започнат ко-оп авантура […]

Прочитај повеќе

EA Games со Origin е далеку по бројот на игри од Steam. Сепак иако генерално ова е недостаток, EA успеа да пронајде начин да профитира. Компанијата најави нов сервис Origin Access Premier со кој сите игри, дури и најновите ќе им бидат достапни на претплатниците. Секако претплатата не е секогаш најдобриот избор, можеби некои игри нема […]

Прочитај повеќе

Да се каже дека Star Wars: Battlefront 2 помина лошо би било потценување од епски пропорции. Издавачката куќа ЕА вложи сериозни напори да ги зацементира гејмплеј механиките на начин на кој едноставно моравте да посегнете по паричникот и да трошите вистински пари на игра која, според сите показатели, беше сосема просечна. Поради преголемата контроверзност и […]

Прочитај повеќе