Monster Hunter: World, една од најголемите новитети од Е3 конференцијата на Sony и понатаму продолжува со потплалување на гејмерските страсти. Играта која првин ќе излезе за конзолите, а потоа и за PC се чини дека ќе ги задоволи борбените вкусови и на најпребирливите гејмери. Низ следниве 14 трејлери можете точно да процените на кој начин ќе […]

Прочитај повеќе

За овогодишниот Game Critics Awards: Best of E3 2017, комисијата има значително тежок предизвик. Новитетите од ЕА не беа за потценување, а новата конзола и ексклузивните наслови на Microsoft дадоа сè од себе да ги засенат тие на Sony, но не до таа мера да не дозволат пријатни изненадувања од гигантите како Bethesda или Ubisoft. Со оглед на […]

Прочитај повеќе

Двајцата челни лица од Nintendo и Ubisoft пробаа на повеќе чуден отколку кул начин да ја вовлечат публиката во продуктот од нивната заедничка соработка. Mario + Rabbids: Kingdom Battle е игра за Nintendo Switch и, од она што можевме да забележиме, изгледа како интересен хибрид кој комбинира елементи за истражување во отворен свет со тактички […]

Прочитај повеќе

Со оглед на тоа дека Uncharted е од еден од најпопуларните PlayStation серијали, претпоставуваме дека од Sony не се мислеле премногу со што да ја започнат конференцијата. Токму поради тоа, посетителите ја имаа ексклузивната можност да се запознаат со Uncharted: The Lost Legacy. Спинофот ќе биде во форма на самостојна игра, а ги следи Клои […]

Прочитај повеќе

По краткиот и неодоливо симпатичен вовед со децата од развојните тимови на Bethesda, Пит Хајнс ја нападна сцената со храбри ветувања за исклучително продуктивна година каде ќе се најде за секого по нешто. Целата Е3 конференција на Bethesda! Преку Bethesdaland, цртаниот водич во форма на карневал, игрите почнаа да се редат. Bethesda најави две VR […]

Прочитај повеќе