Gates of Oblivion авантурата ќе заврши со Deadlands додатокот. Доколку сте и вие огромни фанови на оваа ултра популарна ММО игра, ова се трите работи кои дефинитивно треба да ги знаете за најновата експанзија: Deadlands додатокот ќе излезе на први ноември за PC, а на 16 ноември за PlayStation и Xbox. Иако додатокот ќе чини […]

Прочитај повеќе

Наредното DLC за Battlefield 1 планира да се посвети на воздушните битки преку целосно нов мод и пет нови мапи. Првите три мапи се викаат Passchendaele, Caporetto и River Somme, а се дизајнирани со стандардните борбени тактики во предвид, односно комбинирање на гејмплеј тактики како пешадија или возило. Останатите две мапи, меѓутоа, London Calling и […]

Прочитај повеќе

Првата експанзија за Assassin’s Creed Origins се вика The Hidden Ones, а ќе излезе месецов заедно со бесплатно надополнување за сите сопственици на основната игра. Со бесплатната надградба и во чест на проширувањето The Hidden Ones, играчите ќе добијат нов квест, како и надополнување на листата од работи кои ќе може да ги добиете од […]

Прочитај повеќе

The Elder Scrolls Online не се уморува од забрзаното темпо со исфрлување додатоци и почетокот на 2018 година планира да ја одбележи со две нови зандани. Во Dragon Bones вие и вашите пријатели ќе мора да се спротивставите на стари и нови непријатели и да го спречите ослободувањето на една од „најсмртоносните чуми во Тамриел.“ […]

Прочитај повеќе

Darkest Dungeon е една од најисполнителните roguelike turn-based RPG инди игри кои сме ги играле. Играта излезе на почетокот на 2016 година и инстантно го привлече вниманието на гејмерите кои беа желни за помалку милостиви механики каде регрутирате, тренирате и водите тим од херои низ лавиринт од хорори, глад и болести. Првата експанзија за играта, […]

Прочитај повеќе

Да се каже дека Mafia III ги импресионира сите би било потценување, особено кога ќе ги земете во предвид сите недостатоци во играта. Тоа не значи дека Hangar 13/ 2K Czech не сакаат да привлечат нови фанови, а и да го задржат вниманието на веќе-постоечките. За таа цел, авторите не само што издадоа демо за играта, […]

Прочитај повеќе

Massive Entertainment, тимот кој стои зад The Division, неодамна најави работа на игра заснована на филмот на Џејмс Камерон, Аватар. Ова ги загрижи повеќето фанови кои помислија дека студиото ќе ги насочи силите кон новиот проект и полека, но сигурно ќе ја запостави идната работа на The Division. Massive веднаш реагираа со тоа што кажаа […]

Прочитај повеќе

Третата Mass Effect игра беше воедно и првата игра на Bioware со мултиплеер, а сите пет додатоци за мрежниот дел на играта беа бесплатни. Ова се покажа како паметна пракса, затоа што не само што се избегна сегрегација на гејмерите, туку и се создадоа подобри услови за заработка преку микротрансакцискиот дел од играта, односно купувањето […]

Прочитај повеќе

Шансите дека порано или подоцна сте слушнале за Skyblivion се исклучително високи, со оглед на тоа дека модот е пет години во развој и, по сѐ изгледа и понатаму продолжува со истото споро темпо. Имено, тимот, кој е целосно составен од доброволци, реши да влезе во 2017-та со уште еден трејлер и ветување дека Skyblivion […]

Прочитај повеќе

Како што можеби веќе знаете, Resident Evil 7 излезе вчера, а со него ни донесе и сосема нов трејлер, но и неколку интересни информации за идните надополнувања. За краткото време од нејзиното постоење, играта собра 88% позитивни рецензии на Steam, а слична е состојбата и со рецензиите од видните сајтови, кои ја прикажуваат играта како […]

Прочитај повеќе

Првото DLC за Battlefield 1, насловено како They Shall Not Pass, излегува во март и она што ќе донесе се четири мапи, две возила и еден режим на играње. Од четирите мапи, на располагање ќе ги имате Verdun Heights, Fort Vaux, Soissons и Rupture. Verdun Heights се одвива за време на масовен шумски пожар каде […]

Прочитај повеќе