Наскоро ќе има нов Mortal Combat филм, а веќе можевме да го видиме и првиот трејлер. Во овој поткаст може да ја видиме реакцијата на Гораст, Бобо и Паци на трејлерот за филмот, но и на најавата за серијата инспирирана од Dota, Dragon Blood. За љубителите на видеоигри можеби и нема доволно најави за новитети, […]

Прочитај повеќе

Во оваа епизода на GG PODKAST може да слушнеме за новата верзија на Justice League на Зек Снајдер. За сите кои не се заинтересирани за филм и повеќе сакаат видеоигри нема да се разочараат од епизодата. Може да го погледнат трејлерот за Chivalry II и да слушнат NieR:Replicant, Hearthstone Core Set, Black Myth: Wukong. Една […]

Прочитај повеќе

Следната недела на 19 и 20 февруари се одржува BlizzCon. Поради епидемијата настанот ќе биде онлајн и добра вест е дека оваа година е бесплатен. Очекувањата за Blizzconline се главна тема на оваа епизода GG PODKAST. Покрај неколку помали вести од гејминг светот, супер вест е дека наскоро ќе излезе и нова видеоигра од гејминг […]

Прочитај повеќе

Епизодите кои се веднаш по Global Game Јаm се помеѓу најинтересните секоја сезона. Ова е случај и овој пат, и поголем дел од епизодата е посветена токму на овој настан. Во видеото ќе се запознаеме како помина овој Глобал Гејм Џем и кои се плановите за во иднина.

Прочитај повеќе

Apex Legends има нова сезона, или барем наскоро ќе има, а веќе може да го видиме првиот трејлер за играта. Од вестите за неделата може да видите што се случува со новите Star Wars игри. Секако ниту оваа недела не може да помине без Cyberpunk 2077. За сите кои повеќе ги интересираат игрите, Ghost n’ […]

Прочитај повеќе

Главна тема на оваа епизода е супер интересниот Nintendo Labo. Сепак епизодата започна со очекувањата на Гораст, Бобо и Паци за од E3. Гостин во епизодата е Дурекс. Покрај ова може да ги видите и Moonlighter, Agony и Bloodstained: Curse of the Moon.

Прочитај повеќе

Во фокус на оваа епизода е MSI GE73VR Raider. Анбоксингот е завршен најверојатно некаде надвор од епизодата. Во епизодата може да слушнете за искуството на Гораст со лаптопот. Секако има простор и за игри. Епизодата започна со најавата за Rage, PES 2019 и неколку други и игри, плус куса најава за она што ќе го видиме […]

Прочитај повеќе

Гостин во оваа епизода на Гораст, Бобо и Паци им е Жаре „1 на 1“. Секако не може да помине без потсетување на „1 на 1“. Љубите на видеоигри можат да слушнат и за мислењето на ГГ за: Star Citizen, Sea of Thieves, Total War Warhammer и Narito Boy.

Прочитај повеќе