Кои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби, дваесет и петто издание. Counter-Strike: Global Offensive доби целосно нова мапа која се вика Canals и е заснована на историско познат град во Италија и со веродостојни и препознатливи елементи својствени за локацијата. Dark Souls 3 и понатаму […]

Прочитај повеќе

Дали Dark Souls 3 е „игра на годината“? Наместо да ја рецензира играта, GG.mk се реши да покаже гејмплеј од Dark Souls 3 која имаше официјално лансирање и во Скопје. Играта изгледа импресивно, со фантастична графика, подобар гејмплеј, но играта може да биде малку спора за некои играчи. Во секој случај погледнете го гејмплејот. Disclaimer: […]

Прочитај повеќе

Зошто Dark Souls 3 ги дели гејмерите? Или си голем фан на играта или ја мразиш, велат дечките од MKD20, новиот подкаст за видеоигри. Третото продолжение на Dark Souls ги дели гејмерите кои продолжуваат да ја играат играта со фанатизам, или ја играат со нервоза, но сепак продолжуваат. „Секој гејмер треба да ја проба играта, […]

Прочитај повеќе