Mu Legend е бесплатна-за-играње, изометриска, акциона MMORPG игра која успеа да импресионира многумина со гејмплеј механики како во Path of Exile и Diablo 3, но во поголем свет и со поголем акцент на ММОRPG делот. Одредени гејмери одат до таа мера, да неретко ја споредуваат со Lineage Eternal и Lost Ark така да, доколку барем […]

Прочитај повеќе

Titanfall е една од игрите кои без сомнение се најочекувани во 2014 година. Веќе е започнато бета тестирањето за Xbox Оne конзолaта, а со оглед на тоа дека станува збор за стрес тест на серверите, очекувањата се дека наскоро ќе се приклучат и РС тестерите. Ok, just heard from @jonshiring. His words are 'Let's break […]

Прочитај повеќе

MoDaCo ја објави првата неофицијална бета верзија на Facebook Home која може да се инсталира на куп различни Android уреди, вклучувајќи и таблет компјутер, а не само на петте кои ги најави Facebook. Oваа верзија доаѓа како три различни APK фајлови кои треба да ги симнете. Инсталацијата не бара рутиран телефон, и се што треба […]

Прочитај повеќе

Тимот што го развива Chrome, веб прелистувачот на Google, ја најави следната бета верзија на Chrome која вклучува поддршка за 2Д графика што префрла теретот од процесорот врз графичката карта. Ова значи дека Chrome сега ќе има подобрен 3Д перформанс на стари оперативни системи на поспори компјутери како Windows XP, потфат за кој Google тврди дека […]

Прочитај повеќе

Сте испратиле еден тон покани за да добиете максимум простор на вашата cloud базирана архива Dropbox, но ви се потребни повеќе? За тие што секогаш сакаат повеќе, или за тие што сакаат да овозможат лесни 5 гигабајти простор на Dropbox, сега можете да ја симнете бета верзијата на Dropbox и да поставите барем 500 мегабајти […]

Прочитај повеќе

A long time ago in galaxy far, far away… Викендов се одржа нaјаверојатно единствениот масивен бета тест за Star Wars: The Old Republic. И на мое огромно изненадување беше навистина масивен, понекогаш беше потребно да се почека и еден час за да ви дојде редот да ја пробате игратата, а често и подолго. И покрај […]

Прочитај повеќе

Apple им даде пристап на програмерите до својот музички сервис, наречен iTunes Match beta, кој ќе ви овозможи да ја стримате вашата iTunes музичка библиотека од било каде, на било каков уред, без разлика дали е MacOS или iOS. Apple во јуни најавија дека овој музички сервис ќе биде достапен на есен како дел од […]

Прочитај повеќе

Како Norton корисник решив да ја пробам новата верзија на Internet Security 2012, пишува Александар а.к.а. Pipelin на форумот објавувајќи кратка рецензија за новиот антивирус. Norton е еден од најпопуларните и најфалените антивируси како на форумот на It.com.mk така и според разни тестови.

Прочитај повеќе

Мicrosoft е при крај со потготовките за веб базираниот Office пакет. Office 365 моментално е во јавна бета, односно може да се регистрирате и да чекате покана со уникатен линк до сервисот. Microsoft вели дека поканата може да се добие меѓу две и четири недели.

Прочитај повеќе

Google го пушти Chrome 11 во бета со кул новини само ден откако се објави новиот Firefox 4 кој се уште се симнува, моментално се симнати 5.6 милиони „огнени лисици“.

Прочитај повеќе

Последната бета верзија на Firefox 4 е достапна за Android и Nokia Maemo. Оваа петта бета верзија се концентрира на подобрување на перформансите, големи подобрувања има во брзината и стабилноста.

Прочитај повеќе

Opera 11 бета сега има можност да се организираат табовите во категории со едноставно повлечи-и-спушти движење, што ќе ја поедностави работата на сите нас кои постојано имаат отворено куп табови.

Прочитај повеќе