Onlive беше сервис кој им дозволуваше на гејмерите да ги играат и најголемите ААА игри на компјутери со исклучително слаб хардвер, игри како Batman: Arkham City се „покренуваа“ на десет години стар лаптоп така што се користеше интернет конекција за да се користат харверските ресурси на исклучително моќните компјутери на Onlive. Но, гејмерите некако не […]

Прочитај повеќе

До пред некој ден, само се шушкаше за тоа дека Injustice 2 би можела да дојде и на PC, но, по се изгледа, гласините се точни и сите оние кои се желни за лични пресметки со ликовите како Batman, Aquaman, Flash или Wonder Woman, ќе можат да навлезат во интерактивните рингови уште од оваа есен. […]

Прочитај повеќе

Google ја издаде финалната preview верзија на Android 7.0 Nougat, пред оперативниот систем и официјално да биде достапен, и да започне надградбата. Засега нема премногу новитети кои се однесуваат на секојдневните корисници, а најголемиот дел од промените се однесуваат на развивачите на апликации, вели The Next Web. Оваа верзија е наменете пред сѐ за развивачите […]

Прочитај повеќе

MoDaCo ја објави првата неофицијална бета верзија на Facebook Home која може да се инсталира на куп различни Android уреди, вклучувајќи и таблет компјутер, а не само на петте кои ги најави Facebook. Oваа верзија доаѓа како три различни APK фајлови кои треба да ги симнете. Инсталацијата не бара рутиран телефон, и се што треба […]

Прочитај повеќе

На форум Goran123 сподели линк до новата бета верзија на Pazar3.mk. Сајтот за огласи е еден од најпопуларните вакви сајтови во Македонија, главно бидејќи сите огласи таму се објавуваат бесплатно. Но… според текстот на новиот дизајн огласите ќе се наплаќаат по 50 до 90 денари + ддв. зависно од категорија.

Прочитај повеќе

Новиот Skype 5.0 има интересната новина за видео разговори меѓу 10 луѓе. За овие разговори потребно е сите десетина корисници да ја симнат најновата бета верзија на популарниот VoIP клиент која е достапна за симнување тука.

Прочитај повеќе

Се објави бета верзијата на Firefox 4 која носи промени во функционалноста како и комплетно различен изглед. Прелистувачот е достапен за симнување заедно со опција да испратите фидбек до Mozilla со цел да се добие конкретен и финален производ.

Прочитај повеќе