Минатата година PS4 гејмерите успеаја бесплатно да ги зграпчат Nathan Drake Collection и Journey. Игрите беа понудени како дел од кампањата Play at Home, со која Sony проба да апелира гејмерите да седат дома и да практикуваат социјално дистанцирање преку играње игри. Истата кампања се враќа и годинава со она што се чини како значително […]

Прочитај повеќе

Steam, како платформа, изобилува со бесплатни игри. Но, она што е бесплатно, не значи и дека е добро. Во оваа прилика, чешламе во сите правци и ги истакнуваме најдобрите бесплатни игри кои можете да ги играте на Steam! 10. Crossout – Постапокалиптична ММО акциона игра каде создавате монструозни превозни возила и деструктивни оружја за максимално […]

Прочитај повеќе

Kои попусти и бесплатни игри треба да го одбележат вашиот гејминг викенд? Добредојдовте во најновиот извештај за економично пазарење игри, 1 издание! Assassin’s Creed Chronicles: China е бесплатна на Ubi Store за време на нивната најнова распродажба. Играта фрла феноменална перспектива на долгогодишниот серијал и од петни жили ја препорачуваме, дури и на гејмерите кои […]

Прочитај повеќе

Во последно време е исклучително исплатливо да сте Twitch претплатник, дури и да не сте фан на овој сервис за стримување. Имено за скромната претплата од три евра во првите шест месеци (шест евра подоцна), можете да гледате најразлични стрим содржини без реклами, да поддржите еден Twitch стример еднаш месечно, како и да гледате најразлични […]

Прочитај повеќе

За викендот, пробајте правилно да се опуштите во исчекување на првомајските празници со некоја од следниве бесплатни игри. Arma 3 е една од најреалистичните модерни, борбени пукачки игри во прво лице. Со тројката, Bohemia Interactive има осмислено наслов кој ќе ги тестира не само вашите рефлекси туку и трпеливост и способност за донесување тактички одлуки. […]

Прочитај повеќе

Искрено се надеваме дека вашите Red Bull резерви се надополнети и спремно чекаат незаборавно дружење со некоја од следниве бесплатни наслови! Killer is Dead – Nightmare Edition e бесплатна во наредните 24 часа преку Humble Bundle, во чест на нивната штотуку започната есенска распродажба. Се работи за визуелно исполнителна  hack and slash игра со брза, хумористична […]

Прочитај повеќе

Во случај да сакате да работите во застарената Windows 95 околина, да пишувате мејлови, пополнувате забелешки, да кликнувате на најразлични прозорци кои ненадејно се појавуваат и го бараат вашето внимание, тогаш следнава „игра“ преку прелистувач е само за вас! It is as if you were doing work e проект кој е замислен да ја истакне намалената […]

Прочитај повеќе

Battleborn е одлична игра која успешно пласира адреналинска акција во прво лице. И покрај тоа, Battleborn ја играат многу малку луѓе и, иако Gearbox вложи многу во играта, сепак доби внимание во најниска можна форма. Многумина вината ја гледаат во тајмингот, односно скорото поклопување со излегувањето на Overwatch. Наспроти популарното верување, Battleborn и Overwatch не […]

Прочитај повеќе

Една од нашите омилени ММО игри, The Secret World ќе заплива во водите на бесплатни-за-играње игри. Транзицијата ќе стапи на сила оваа пролет, и ќе дојде со подобрен борбен систем и начин на напредување, како и подобрени визуелни елементи. Згора на тоа, целата приказна, над 100 часа, ќе бидe целосно бесплатнa за сите кои копнеат […]

Прочитај повеќе

Ubisoft и понатаму ги наградува корисниците со бесплатни игри. Овој месец, на располагање ја имате амбициозната тркачка игра, The Crew. Играта се презема и игра преку нивниот UPlay клиент и за да ја активирате на вашиот акаунт или одите преку предната страна од продавницата од клиентот или пак преку следниов линк. Доколку ви се допадне […]

Прочитај повеќе