Побарајте култна RPG игра со детален свет и комплексна приказна и одговорот кој најверојатно ќе го добиете е Neverwinter Nights. По 15 години, студиото Beamdog сака да се врати на насловот и да им понуди на носталгичните гејмери помодерно искуство. Neverwinter Nights Enhanced Edition ќе се одликува со „подобрен дисплеј кој ќе изгледа одлично на […]

Прочитај повеќе