(Oва е гостински пост на Нина Николиќ, стартап ентузијаст и автор на блогот #StartupSelfie, во кој објавува интервјуа со регионални стартапи) Понекогаш песна може да нѐ потсети на некое претходно искуство. Дали ќе биде ритамот, текстот, вашиот омилен рефрен – може да ве врати во времето и просторот. Понекогаш и самиот мирис е доволен за истото. […]

Прочитај повеќе

Добра вест за сите фриленсери, професионалци кои работата ја носат со себе и дигитaлни номади. Оваа зима најпопуларниот ски-центар во Бугарија отвора „coworking“ простор. Банско сега нуди можност на сите оние чија професија не е поврзана со локација да можат да одработат дел од работата од ски-центарот. Центарот Coworking Bansko се отвора за три дена, на […]

Прочитај повеќе