Во месецот февруари се очекуваат триесетина исклучително квалитетни игри. Ни конзолите нема да бидат запоставени и гејмерите конечно ќе можат да се втурнат во EA Sports UFC 3 и да ја издвојат ултимативната победа во рингот. Екслузивно за PS4, ќе се појави надградената верзија на PS2 хитот, Shadow of the Colossus, а истиод ден ќе […]

Прочитај повеќе

Развојното студио Bandai Namco ги израдува фановите со нов трејлер за очекуваната Tekken 7. Краткиот видео материјал покажува извадоци од приказната и одредени гејмплеј елементи. Интересно е тоа што Tekken 7 е излезен за јапонските аркадни станици повеќе од година и пол, а она што сеуште се очекува е играта да се појави и за […]

Прочитај повеќе