Новиот лаптоп на Acer, Predator 21X ќе чини неверојатни 9.000 US долари. Компанијата се обидува да го брендира Predator како гејминг лаптоп, но самата категорија не им прирасна за срце на гејмерите. Лаптопот доаѓа со импресивен хардвер: 21-инчен IPS монитор со резолуција 2560 х 1080; седма генерација на Intel Core i7 процесор; две графички картички […]

Прочитај повеќе