На 4 август се појави веста дека претседателот на Венецуела, Николас Мадуро е цел на атентат. Ова секако немаше да биде никаква вест за технички портал ако за нападот не беше искористен дрон. Можеби реакцијата на претседателот Мадуро, но и реакциите по нападот во кои веднаш беа нападнати неговите политички противници направија оваа вест да изгледа […]

Прочитај повеќе

Претседателот на Венецуела додека држеше говор во Каракас беше цел на атентат со дрон. Извори од Каракас јавуваат за 2 дронa на кои биле закачени експлозивни направи. Напаѓачот ја активирал направата над главата на претседателот. Пожарникарите кои биле во близина велат дека нападот со дрон не е причина за експлозија, туку плинска боца од станот […]

Прочитај повеќе