Kои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби, осумдесет и шесто издание. FIFA 19 ќе добие уникатен Survival мод каде губите по еден играч секој пат кога ќе дадете гол. Ваквото нешто, смета студиото, би требало да донесе нов предизвик и комични ситуации за играчите. Новиот […]

Прочитај повеќе

За викендот, пробајте правилно да се опуштите во исчекување на првомајските празници со некоја од следниве бесплатни игри. Arma 3 е една од најреалистичните модерни, борбени пукачки игри во прво лице. Со тројката, Bohemia Interactive има осмислено наслов кој ќе ги тестира не само вашите рефлекси туку и трпеливост и способност за донесување тактички одлуки. […]

Прочитај повеќе

Кои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби, триесет и седмо издание. Steam започна со нивната летна распродажба и до петти јули ќе продава илјадници игри со попусти до 95%. За време на распродажбата добивате сезонски карти за секои потрошени 10 долари, како и за прелистување […]

Прочитај повеќе