Неколку недели по претставувањето се појавија и првите прегледи на новите Pixel телефони од Google. Како и со претходните уреди, и овој пат најголемиот дел од медиумите се воодушевени од новиот телефон. Најголемиот дел од медиумите кои имаа можност да го погледнат телефонот го прогласија или за најдобар Android телефон. Првите погледи овозможуваат често да […]

Прочитај повеќе

Huawei ги претстави новите Huawei Mate 10 и Huawei Mate 10 Pro телефони. Ова се првите Android 8.0 телефони на производителот и првите телефони кои доаѓаат со Kirin 970 процесор. Хардвер Kirin 970 е прилагоден на потребите на вештачката интелигениција. Процесорот е 10-nm и доаѓа со 8-јадрен ARM Cortex процесор, за прв пат се користи […]

Прочитај повеќе

Google со кусо видео ја претстави новата верзија на оперативниот систем Android 8.0 Oreo. Заедно со името, Google го објави и отворениот код на оваа верзија на Android. Вообичаено надградбата на оперативниот систем најпрво доаѓа на Nexus уредите, на кои овој пат им се приклучуваат и Pixel телефоните. Компанијата објави дека веќе е тестирна верзијата на Nexus […]

Прочитај повеќе