Blizzard заврши со креирањето на дигиталниот споменик на Робин Вилјамс, кој се самоуби по изгубената битка со депресијата. Веќе се појавија и првите видеа и слики на дигиталниот лик на легендарниот комичар во World of Warcraft. Изборот на Blizzard за вечниот актер падна на улогата на г. Вилјамс од цртаниот Аладин каде тој ја имаше […]

Прочитај повеќе

Покрај мноштвото култни филмови, глумецот Гери Олдман е познат и по тоа што го позајми својот глас на Виктор Резнов, рускиот војник кој е една од главната улога во серијалот Call of Duty. Во своето гостување на шоуто на Конан О’Брајан, г. Олдман ги претстави своите гласовни вештини, врескајќи команди како „Пукај!“ и „Тенк“ кои […]

Прочитај повеќе

„За најбрзо време до 1 милион следачи”. Ова е Гинисовиот рекорд кој го заслужи познатиот актер Чарли Шин. Тој број го достигна за 25 часови и 17 минути, а во моментов таа бројка на @charliesheen е повеќе од 1.23 милиони. Направете refresh на страната и веднаш ќе видите дека бројката постојано се зголемува. Инаку, тој отвори свој Twitter профил на 1-ви март, само пред 3 дена. Неговата прва слика на TwitPic со чоколадно млеко и порно глумица е прегледана 1.2 милиони пати за само 24 часа.

Прочитај повеќе