По седми пат во Скопје ќе се соберат најдобрите маркетинг говорници за да ги споделат најновите трендови и предвидувања во дигиталните комуникации. На сцената на AllWeb, конференцијата за дигитални комуникации, покрај веќе најавените ќе застанат и Роџер Едвардс, домаќинот на популарниот подкаст Маркетинг и финансии, Недим Шабич– експерт за оптимизација на Интернет пребарувачи и Горјан […]

Прочитај повеќе

Познат поголемиот дел од спикерите на 6-то издание на AllWeb. Влезниците по Early Bird цена ќе бидат достапни уште 10 дена. Шестото по ред издание на најголемата домашна конференција за дигитален маркетинг AllWeb, оваа година ќе се одржи на 17 ноември. По успешното второ издание на конференцијата во Тирана, Албанија, AllWeb се враќа во Скопје […]

Прочитај повеќе

(Oва е пост на Дарко Булдиоски од New Media MK и организарот на AllWeb.mk, престојната конференција за дигитален маркетинг на која ќе гостува Михаел Шулц. Постот првично е објавен на AllWeb.mk, и реобјавен со негова дозвола) _____________________________________________________________________________ За да го претставиме нашиот следен говорник кој ни доаѓа од Берлин се одлучивме всушност да преведеме (и […]

Прочитај повеќе

Најавен е третиот AllWeb, кој ќе се одржи на 14-ти ноември. Конференцијата за маркетинг и онлајн ПР има листа на импресивни гости водени од Благица Ботиглиеро од Metaverse Mod Squad, Бранимир Бркљац од Terra Panonica, Срѓан Ерцег од Huge Media и други регионални експерти кои ќе зборуваат за интернет трендовите. AllWeb е секако конференција за […]

Прочитај повеќе