Настанот Gamescom, кој воедно е и најголемата европска гејминг конференција, е исклучително дарежлив годинава, особено за љубителите на серијалот Battlefield. Покрај громогласниот трејлер за Battlefield 1, кој едноставно морате да го погледнете, развивачите DICE најавија и отворен бета пристап при крајот на месецот. Слично на маркетиншката агенда за претходникот Hardline, сопствениците на PC, PlayStation 4 и Xbox […]

Прочитај повеќе

Започнува европскиот пандан на E3, најголемиот саем за видеоигри во Европа, Gamescom. Веќе може да се разгледаат и првите нови трејлери за огромен број на игри кој излегуваат во периодот кој следи. Shadow Over Mordor, Assassin’s Creed Unity, Rise of the Tomb Raider, Below, The Order 1886, Far Cry 4, Until Dawn или WiLD се […]

Прочитај повеќе