Samsung и официјално го претстави Galaxy S6 на Mobile World Congress во Барселона. Телефонот е значително подобар од претходникот, и овојпат првите прегледи на Galaxy S6 и Galaxy S6 Edge се преполни со пофалби за Samsung. И овој телефон повторно доаѓа со Edge екран, но за разлика од Note Edge телефонот, Galaxy S6 верзијата доаѓа […]

Прочитај повеќе

Samsung го претстави својот најтенок паметен телефон до сега, но можеби поважно е што повторно, по Alpha, Samsung излегува со убав телефон кој е изработен од метал, наместо досегашните пластични модели. Но, освен изгледот, телефонот доаѓа со добри перформанси – поточно, со два четири-јадрени процесори, велат податоците на GSM Arena. Првиот процесор е четири-јадрен на […]

Прочитај повеќе

Galaxy Alpha е првиот телефон од Samsung кој нема да биде направен само од пластика. Дизајниран е да биде вистински конкурент на iPhone; со метална рамка, тенок 6,7 милиметри, со 4,7 инчен HD екран, 12 мегапиксели камера, процесор со четири јадра и Android KitKat. Samsung вели дека Alphа e „еволуцијата на дизајнот на Galaxy“, што […]

Прочитај повеќе