Samsung конечно со Galaxy Alpha креираше телефон кој на сите им се допаѓа, но не поминаа ни шест месеци, а се појавуваат првите гласини дека телефонот ќе биде повлечен. Првите нагосвестувања велат дека е можно Galaxy Alpha да биде заменет со Galaxy A5, кој иако започна со продажба во Кина, што е помалку чудно со […]

Прочитај повеќе

Еден од најубавите телефони од Samsung, Galaxy Alpha, е веќе достапен во продавниците, и веќе се појавија и првите рецензии за првиот „метален“ телефон од јужнококорејскиот производител. Метален е под наводници бидејќи само рамката на телефонот е метална, позадината останува пластика, но и тоа е доволно да го направи Alpha далеку поелегантен телефон од грдиот […]

Прочитај повеќе

Galaxy Alpha е првиот телефон од Samsung кој нема да биде направен само од пластика. Дизајниран е да биде вистински конкурент на iPhone; со метална рамка, тенок 6,7 милиметри, со 4,7 инчен HD екран, 12 мегапиксели камера, процесор со четири јадра и Android KitKat. Samsung вели дека Alphа e „еволуцијата на дизајнот на Galaxy“, што […]

Прочитај повеќе

Samsung најави два нови телефони во 2014-та година; eден ќе биде со голем екран, што не е изненадување кога е во прашање јужнокорејскиот производител, и друг модел кој ќе биде направен со „нов материјал“. Потпретседателот на Samsung Mobile, Ким Хјун-јон, во интервју за Wall Street Journal, само ги најави двата уреди пред инвеститорите, но Интернетот […]

Прочитај повеќе