Ако има нешто сакаaт издавачките студија на игри, тоа е да си играат со зборот „бесплатно“ и да ја толкуваат дефиницијата онака како што тие сакаат. Резултатот е обично бесплатен, но делумно ограничен пристап или забавено напредување, украсено со занесениот шепот на микротрансакците. Warhammer 40,000: Eternal Crusade дефинитивно подлегнува на таквата дефиниција и, од неодамна […]

Прочитај повеќе

Стратешко-акционата RPG игра од 2013-та година, Sang-Froid: Tales of Werewolves e бесплатна на Steam. Ова е една од пооригиналните игри што сме имале задоволство да ги заиграме и знае како да ве импресионира со извртените tower-defense елементи и канадскиот шарм. Напишана од канадскиот автор Брајан Перо, Sang-Froid: Tales of Werewolves ве потопува во епска приказна каде […]

Прочитај повеќе

Како седма и последна игра од кампањата на Ubisoft да ги одбележат 30-те години од нивното постоење, гејмерите ја имаат уникатната можност бесплатно да ја преземат и играат Assassin’s Creed III! На времето, играта беше позитивно прифатена и зад насловот се наоѓаше легија од позитивни придавки за графиката, приказната, борбениот систем и бродски битки. Играта […]

Прочитај повеќе

Titanfall 2 се наметна како одлично решение за вртоглава мрежна акција. Во случај да не сте сигурни дали таквото нешто е за вас, издавачите EA најавија бесплатен пробен период за играта кој, во зависност од гејмерскиот статус ќе има различни датуми за започнување. Имено, од 30 ноември сите претплатници за ЕА Access (месечна претплата преку […]

Прочитај повеќе

Во чест на триесетгодишницата, францускиот издавач продолжува со подарување по една игра секој месец. Кампањата започна во јуни, а ќе трае сè до средината на декември. Far Cry 3: Blood Dragon е самостојна експанзија, односно Far Cry 3 спин-оф од 2013-та година. Играта беше ненадеен хит и успееја да ги импресионира гејмерите со исмејувачкото гледиште на […]

Прочитај повеќе

Ова лето, период во кој вообичаено сме порелаксирани и имаме помалку обврски, EA реши да ја понуди една од најпродаваните игри на сите времиња и сите нејзини апдејти, Sims 2, бесплатно до 31 јули. За да ја преземете играта потребно е: доколку немате Origin профил да го креирате, и да го преземете Origin клиентот. Во […]

Прочитај повеќе