Во моментот кога студиото зад Hitman стана независно ги почести гејмерите со бесплатни мисии, а сега повторно се спрема да го направи истото. Пролетниот пакет на најновата игра со каризматичниот атентатор ќе ви дозволи да си ги одмерите силите со Elusive метите, како и да добиете 20 нивоа на Mastery, неисклучувајќи ги опциите за отклучување оружја […]

Прочитај повеќе

Ретко која игра успеја да го ревитализира survival хорор жанрот до толкав степен како Dead Space. 2008 година остана запаметена по исклучително квалитетен наслов кој на мајсторски начин комбинираше хорор и акција во sci-fi опкружување. Поради ова, продолжетокот беше повеќе од загарантиран и, иако двојката не ги разочара фановите, тројката потфрли во многу аспекти, a […]

Прочитај повеќе

Една од најдобрите симулации за градење и управување со град, Cities: Skylines е бесплатна за играње до 12.февруари. За да ја проверите играта, упатете се на Steam и започнете со преземањето од клиентот на Valve. Како што ќе забележите, основната игра се продава со 75% попуст, односно за 7 евра. На попуст се и одредени […]

Прочитај повеќе

Со приближување на првата сезона од третата година, Rainbow Six Siege ќе дозволи бесплатен престој на сите заинтересирани гејмери. Тактичкиот шутер на Ubisoft ќе биде бесплатен преку клиентот Uplay. PC гејмерите ќе можат да ја проверат играта од 15 до 18 февруари, додека Xbox One играчите ќе можат да ја играат играта од 15 до […]

Прочитај повеќе

Во ред е доколку целосно сте заборавиле на Dark Age of Camelot. Оваа ММО игра излезе во далечната 2001 година, но, од некоја причина, дури во 2018 година ќе добие опција за бесплатно играње. Девелоперите Mythic Entertainment ќе ја одбележат ваквата транзиција преку новиот мод насловен Endless Conquest. Интересно е тоа што играта ќе биде […]

Прочитај повеќе

H1Z1 battle royale играта се појави пред PUBG, но не успеа да ја достигне истата слава, иако тимот зад играта макотрпно вложува напори во исправка на корисничкиот интерфејс, балансирање оружја и проширување гејмплеј механики. Сметајќи дека играта се наоѓа во значително подобра игрива состојба од порано, студиото се труди да привлече повеќе играчи така што […]

Прочитај повеќе

За време на промотивниот период играчите ќе можат бесплатно да си се почестат со World in Conflict и Assassin’s Creed IV Black Flag. Во пресрет на новогодишното расположение, француското студио Ubisoft слави две големи годишнини. Верувале-или-не, поминаа цели десет години од критички-признатиот стратешки хит, World in Conflict. До 11.декември, сите корисници со uplay акаунт ќе […]

Прочитај повеќе

Искрено се надеваме дека вашите Red Bull резерви се надополнети и спремно чекаат незаборавно дружење со некоја од следниве бесплатни наслови! Killer is Dead – Nightmare Edition e бесплатна во наредните 24 часа преку Humble Bundle, во чест на нивната штотуку започната есенска распродажба. Се работи за визуелно исполнителна  hack and slash игра со брза, хумористична […]

Прочитај повеќе

Оние кои ќе најдат слободно време викендов би можеле бесплатно да се забавуваат со For Honor, Squad, Siberia, Battlerite и многу повеќе! На заинтересираните за мрежна акција во прво лице им препорачуваме да се втурнат во бесплатен викенд за Squad. Играта и понатаму продолжува да е дел од програмата за ран пристап, но тоа не […]

Прочитај повеќе

Да се каже дека на Lawbreakers не ѝ оди онака како студиото сака би било потценување од епски пропорции. На овој научно-фантастичен шутер за повеќе играчи се работи уште од 2014 година и тоа од креаторот на Gears of War, Клиф Блезински, и ко-основачот на Guerrilla Games, Арџан Брисеј. Спој од ваквите невообичаени таленти вроди […]

Прочитај повеќе

Watch Dogs вети многу, а испорача малку, како во поглед на графиката, така и во поглед на гејмплејот. Но, тоа не значи дека љубителите на суптилно поразлични GTA алтернативи не би требало да ја играат, особено кога основната верзија дарежливо ви се подарува од издавачите. За да ја добиете играта потребно е да кликнете тука, […]

Прочитај повеќе

Од 14.ноември, една од најдобрите стратегии, како во поглед на кампањата, така и во поглед на мултиплеерот, ќе стане бесплатна за играње. Сите заинтересирани ќе можат да се втурнат во целосната кампања Wings of Liberty. Во случај да ја имате купено оригиналната StarCraft 2, ќе ја добиете Heart of the Swarm кампањата бесплатно, но понудата […]

Прочитај повеќе