За жал ова е крајот на оваа сезона на GG.MK. Гораст, Данко, Бобо ја почнаа оваа сезона со ребрендирање од GG.MK во GG подкаст, а ја завршија со куп награди, и традиционално со пренос и коментар на E3. Во епизода во која има тон награди, Бобо, Гораст, Данко и Паци некако пронајдоа простор и за […]

Прочитај повеќе

Ова е вториот дел од специјалната емисија посветена на E3 во која Гораст, Бобо и Данко ги гледаат игрите презентирани од PlayStation, Ubisoft и Square Enix. Секако, со оглед на темата, има простор за куп игри. Дел од игрите оваа епизода се: Shadow of the Tomb Raider Beyond Good and Evil 2, The Division 2, […]

Прочитај повеќе

Ова е првиот дел од епизодата на GG.MK посветен во целост на најголемиот саем за видеоигри E3. Овој пат има навистина, ама навистина, купишта нови игри и други новитети за кои разговараат Гораст, Данко и Бобо. Помеѓу игрите во овој дел од епизодата: Anthem, Halo: Infinite, Ori and the will of the Wisps, Metro Exodus, […]

Прочитај повеќе

Скоро 50 игри беа прикажани на конференцијата на Microsoft, за време на овогодишниот Е3 настан. Во продолжение ви ги прикажуваме не само најинтересните 10, туку и сè останато што ги нападна големите екрани. 10. Battletoads се  враќа по цели 30 години Сосема е во ред доколку не се сеќавате на Battletoads. Иако играта излезе дури […]

Прочитај повеќе

Без сомневање Мартин ќе ве информира детално за сè што ќе се случува на E3 и ќе може да видите повеќе детали за секоја од најавите. Сепак најавата за Cyberpunk 2077 заслужува и посебен простор. Новата игра на креаторите на Witcher изгледа неверојатно. А, еве како публиката реагираше на видеото:

Прочитај повеќе

Е3 е еден од ретките настани кои успеваат да ги возбудат повеќето гејмери. Од 12 до 15 мај, фановите добиваат уникатни увиди во идните наслови на нивните омилени развојни студија и издавачи. Иако повеќето откритија се држат во тајност, некои издавачи си земаат за слобода предвреме да ги поттикнат интерес и соодветно да ги подготват […]

Прочитај повеќе

Monster Hunter: World, една од најголемите новитети од Е3 конференцијата на Sony и понатаму продолжува со потплалување на гејмерските страсти. Играта која првин ќе излезе за конзолите, а потоа и за PC се чини дека ќе ги задоволи борбените вкусови и на најпребирливите гејмери. Низ следниве 14 трејлери можете точно да процените на кој начин ќе […]

Прочитај повеќе

По кратката неизвесност, испливаa победниците за Game Critics Awards: Best of E3 2017, а резултатите од таквото нешто се пријатно освежителни. Wolfenstein II: The New Colossus можеби пушташе корени во четири категории, но доби награда само во една. Super Mario Odyssey одби да се задоволи со слична судбина и се истакна како ултимативниот шампион во […]

Прочитај повеќе

За овогодишниот Game Critics Awards: Best of E3 2017, комисијата има значително тежок предизвик. Новитетите од ЕА не беа за потценување, а новата конзола и ексклузивните наслови на Microsoft дадоа сè од себе да ги засенат тие на Sony, но не до таа мера да не дозволат пријатни изненадувања од гигантите како Bethesda или Ubisoft. Со оглед на […]

Прочитај повеќе

Двајцата челни лица од Nintendo и Ubisoft пробаа на повеќе чуден отколку кул начин да ја вовлечат публиката во продуктот од нивната заедничка соработка. Mario + Rabbids: Kingdom Battle е игра за Nintendo Switch и, од она што можевме да забележиме, изгледа како интересен хибрид кој комбинира елементи за истражување во отворен свет со тактички […]

Прочитај повеќе

По краткиот и неодоливо симпатичен вовед со децата од развојните тимови на Bethesda, Пит Хајнс ја нападна сцената со храбри ветувања за исклучително продуктивна година каде ќе се најде за секого по нешто. Целата Е3 конференција на Bethesda! Преку Bethesdaland, цртаниот водич во форма на карневал, игрите почнаа да се редат. Bethesda најави две VR […]

Прочитај повеќе

Конференцијата на ЕА можеби не беше премногу бомбастична, но денот по неа, Microsoft ја крена гејмерската популација на нозе, првин со најавата за нивната моќна конзола, Xbox One X, а потоа и со бројните наслови кои никако не се осмелија да остават некого рамнодушен. Целата Microsoft E3 конференција! Forza Motorsport 7 доаѓа и на PC, но […]

Прочитај повеќе