Главна тема на оваа епизода е супер интересниот Nintendo Labo. Сепак епизодата започна со очекувањата на Гораст, Бобо и Паци за од E3. Гостин во епизодата е Дурекс. Покрај ова може да ги видите и Moonlighter, Agony и Bloodstained: Curse of the Moon.

Прочитај повеќе

Гораст, Данко и Бобо зборуваат за игрите со најдобар комбат. Листата од пет игри може да ја гледате некаде од средина на епизодата. Секако има куп игри и новости кои може да ги погледнете. Path of Exile, State of Decay 2, Battlefield V и Detroid: Become Human се дел од игрите во оваа епизода.

Прочитај повеќе

Новата епизода на GG.MK е околу хардвер. Мотивирани од Microsoft и контролерот за лица со хендикеп, GG направи епизода на која главната тема е хардвер за лица со хендикеп. За сите за кои ова не е доволна причина да ја изгледаат епизодата, GG заборуваат и за Imperator: Rome, новата стратегија на Pardox; новата Call of […]

Прочитај повеќе

Оваа епизода на GG ќе остане запаметена по омилениот хардвер од детството на Паци, Данкo и Бобо. Хардверот во оваа епизода ќе ве потсети на деновите од детството: Playstation 1,  Nintendo Gameboy, 3dfx Voodoo 2 Diamond Monster и Amstrad 64. Сепак покрај кул главната тема, без сомневање ѕвезда на вечерта беше Odium to the Core. Може […]

Прочитај повеќе

Вообичаено главна улога во првомајската епизода на GG има скарата. Ако мислите дека 30 април ги промени плановите, се лажете. Овој пат ги издвојуваат најдобрите трилогии од игри, но и кул нови игри. Ако сакате да дознаете која е најдобрата трилогија според GG.MK погледнете ја оваа епизода.

Прочитај повеќе

Главна тема на оваа епизода се најепски моменти во видео игри.  Бобо, Данко и Гораст ги коментираа и Vampyr, Hearthstone: Witchwood, Extinction и Radical Heights. Spoiler alert најдепскиот момент е Warcraft – „Артас се враќа дома“.

Прочитај повеќе

Нова епизода на GG во која Гораст, Данко и Бобо се потсетија на World of Warcraft. Дополнително во епизодата место си имаа и: Spyro: Reignited Trilogy, City of Brass, Octahedron и Minit. За сите кои се заинтересирани за наградните игри може да видат во која насока ќе се одвиваат овие настани во иднина.

Прочитај повеќе

Ова е епизода на GG.mk e посветена на друштвените игри. Овој пат мотивација беа друштвени игри базирани на видеоигри. Сепак целата епизода беше во сенка на доделувањето на PlayStation од Haselt, по повод 5 години од основање на компанијата.

Прочитај повеќе

Одлични вести за сите љубители на гејмингот, оваа епизода на GG.MK беше во целост посветена на видеоигрите. Гораст, Данко и Бобо зборуваа за нивните впечатоци за игрите претставени на GDC. Имаше и рецензија на најверојатно една од најинтересните мултиплеер игри во периодов, Sea of Thieves. Фановите можат да ги погледаат и: Super Meat Boy Forever , Afterparty, Children of […]

Прочитај повеќе

Новата епизода на GG.MK започна со супер кусо, но и супер кул видео од God of War. Секако епизодата не можеше да помине без Player Unknown Battlegrounds. Сепак главната тема на оваа емисија се криптовалутите. Гостин во студиото е Максим Серафимовски, со кој Гораст, Данко и Бобо, зборуваат за крипто валути.

Прочитај повеќе

Во ова издание на GG.mk гости на Гораст му беа развивачите на Frantics. Дел од тимот беше во студиото на GG.MK каде и изиграа делови од Frantic. Меѓу гостите во студиото е и Дајана Димовска, ко-основач на NapNok Games. Играта излегува на 7 март ексклузивно за PlayStation.

Прочитај повеќе

Гости во оваа епизода на ГГ се Дебелиот Крај. Ако не сте запознаени, Дебелиот Крај се едни од ретките кратори на влог кои редовно креираат содржина. Покрај ова, во епизодата има простор и за Warcraft III, Battalion 1944 и Stellaris: Apocalypse. Интрото на епизодата е „резервирано“ за е-спорт и турнирот кој се одржа во Полска.

Прочитај повеќе