Гласовниот асистент на Microsoft, Cortana, ги погоди сите победници на осминафиналните натпревари на Светското фудбалско првенство во Бризил, јави Verge. Cortana ги предвиде победите на Бразил, Колумбија, Франција, Германија, Холандија, Костарика, Аргентина и Белгија, па со нетрпение ќе ги очекуваме четвртфиналните натпревари, кои сепак се поголем предизвик. Предвидувањата се базираат на повеќе податоци, а се […]

Прочитај повеќе