Kои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби, шеесетто издание. За време на конференција за печатот со Норвешкиот премиер, претседателот Доналд Трамп се пофали дека им испорачале на Норвешка US F-52 борбени авиони, авиони кои само постојат во Call of Duty: Advanced Warfare универзумот, а не […]

Прочитај повеќе

Улогата на безмилосниот и контраверзен политичар Френсис Ундервуд на Кевин Спејси во хит серијата House of Cards не само што му донесоа куп номинации за ТВ награди, туку не остана незабележана од Activision кои му ја доделија улогата на антагонист во следната Call of Duty:Advanced Warfare. Call of Duty: Advanced Warfare ќе биде сместена во […]

Прочитај повеќе