HTC ќе објави нова верзија на својот flag-ship телефон, One M8, кој наместо на Android, ќе работи на Windows Phone oперативниот систем. Засега нема официјални детали, но има гласини на Веб дека ќе го видиме алтернативниот One М8 на настан закажан за четврток, кога HTC ќе го претстави телефонот кој е „дизајниран да предизвика љубомора, […]

Прочитај повеќе

Новиот HTC One M8 не само што изгледа и одличен телефон, туку HTC изработи маска која што го заштитува телефонот, изгледа одлично и служи како нотификациски центар. Наместо само да го заштити телефонот, но и да го скрие одличниот дизајн на телефонот, Smart Cover Dot View за HTC One М8 е со специфчична изработка и […]

Прочитај повеќе

iFixit, познати по уникатниот начин на кој ги претставуваат новите уреди со нивно расклопување, за брзо време успеа да дојде до новиот HTC One M8. Покрај хардверот благодарение на iFixit може подобро да го видиме и неговиот распоред во телефонот. HTC One M8 има 5-инчен LCD 3 екран со fullHD резолуција, прекриен со Gorilla Glass […]

Прочитај повеќе

Тајванскиот HTC го претстави својот нов HTC One M8 телефон од висока класа, high-end, со кој ќе се обиде да конкурира на пазарот кој го држат Apple и Samsung. Од тоа што го видовме на официјалното претставување, новиот HTC One M8 е исто толку добро дизајниран со алуминиум како претходникот чиј дизајн беше пофален, и […]

Прочитај повеќе