Кинескиот производител Oppo го претстави Find 7, првиот телефон со кој може да сликате фотографии со резолуција 50 мегапиксели. Камерата на телефонот е 13 МР, што покажува дека резолуцијата од 50 МР е софтверска. Сепак и покрај ова, првите споделени фотографии изгледаат навистина имресивно, известува Engadget. Find 7 доаѓа со Pure Image 2.0 процесор на […]

Прочитај повеќе