Moto 360 Sport е најновата верзија на паметниот часовник на Motorola кој ќе се продава веќе од 7 јануари, и ќе биде првиот нов уред кој ќе биде достапен во 2016 година. Овој пат наместo изглед на класичен часовник, Motorola креираше модерен фитнес додаток кој малку наликува на играчка, но ова не е лошо, вели […]

Прочитај повеќе

Откако имаше кратка афера со Google, кој потроши 12,5 милијарди долари за производителот на мобилни телефони, сега Motorola се префрла кај Lenovo, кој пак потроши 2,9 милијарди долари да ја откупи од Google. Google призна дека не беше толку заинтересиран за телефоните на Motorola, колку што го интересираше портфолиото на патенти со кои ќе го […]

Прочитај повеќе

Импресивно е времето за кое iFixit успева да дојде до новите уреди и да ги расклопи. Последен во оваа категорија, паметниот часовник Moto 360. Расклопувањето на часовникот овозможи да ги видиме сите делови од OMAP 3 процесорот од Texas Instruments, до 320х290 дисплеј и батеријата. Интересно и покрај тоа што часовникот е најавен со 320mAh-батерија, […]

Прочитај повеќе

Eден од поубавите паметни часовници Moto 360 на Motorola конечно ја доживеа официјалната промоција. Токму изгледот на часовикот е причината поради која првата серија на Moto 360 е веќе распродадена за само неколку дена. Unfortunately Moto 360 is sold out on http://t.co/5EZh0UFqjq. Availability may be limited for a while. Get updates: http://t.co/P8bflJKXCj — Motorola Mobility […]

Прочитај повеќе

Корејската компанија LG следната недела треба да претстави кружен часовник и ќе бидат втор производител со ваков паметен часовник по Motorola. Според најавата, првата прилика да го видиме новиот часовник од LG ќе биде на IFA 2014 во Берлин. Според првите податоци LG најави дека часовникот ќе се вика LG R-Watch. Дел од луѓето кои […]

Прочитај повеќе

Motorola без сомневање е производител кој досега го презентираше единствениот паметен часовник кој би сакал да го поседувам. Мото 360 ги имаше своето прво официјално деби пред новинарите присутни на Google I/O, кое се чини дека помина успешно. Една од работите кои засега остануваат непознати за часовникот се периодот на излегување и цената за која […]

Прочитај повеќе

Најубавиот паметен часовник кој сме го виделе досега Moto 360 можеби ќе чини само 250 долари, предвидува Engadget. Ова ќе го стави Moto 360 на средини, помеѓу Gear 2 кој чини 300 долари и Pebble кој e далеку поевтин. Со оглед на тоа дека Moto 360 најверојатно ќе биде првиот часовник кој ќе дојде со […]

Прочитај повеќе

Motorola е првиот произведувач кои излезе со часовник со новиот оперативен систем Android Wear. Часовникот е наречен Moto 360 и повеќе наликува на класичен часовник, отколку на останатите паметни часовници. Сепак секако најважно е што Moto 360 е првиот паметен часовник кој изгледа навистина добро. Како и останатите часовници кои ќе доаѓаат со Android Wear […]

Прочитај повеќе