Првата српска MOBA игра, Awakening of Heroes, креирана од Cofa Games, наскоро ќе го има својот најголем регионален турнир. Турнирот ќе се одржи од 12 до 16 ноември како дел на Reboot InfoGamer саемот за информациски технологии кој се одржува во Загреб. Покрај тимови, отворени се и пријавите како поединец доколку заинтересираните не можат да […]

Прочитај повеќе

COFA Games, српското студио за развој на видеоигри, кое ја креира MOBA играта Awakening of Heroes, е победник на натпреварот Start Tel Aviv во Белград, чија главна награда е патување на светскиот фестивал на иновација DLD Festival во Тел Авив, пишува Startit.rs. На стартап натпреаварот во Тел Авив COFA Games се натпреваруваат со стартапи од […]

Прочитај повеќе

Awakening of Heroes, српската MOBA игра за која веќе пишувавме, ќе има свој вовед со видеоиграта Awakening of Towers која исто така е креирана од белградскотот студио COFA Games. Awakening of Towers ќе треба да им овозможи на следните играчи на Awakening of Heroes да се запознаат со хероите во играта на уникатен начин. Во […]

Прочитај повеќе

Белградскиот стартап Cofa Games ја објави својата нова игра Awakening of Heroes, мултиплеер сместен во дваесетите години од минатиот век во свет дизајниран во „теслапанк“ стилот. Awakening е MOBA игра, налик на League of Legends и Dota, но е далеку поедноставна игра, и наменета за сите видови играчи и за сите платформи, за десктоп компјутерите […]

Прочитај повеќе