Македонскиот провајдер на софтвер за спортско обложување и еден од глобалните лидери во „iGaming” индустријата, BtoBet, со лансирање на својот прв бренд на платформата Aspire Global, го прошири своето присуство на пазарот во Обединетото Кралство. По консолидирањето со групацијата Aspire Global, годинава, во рамки на партнерството, BtoBet го претстави BetTarget, првично наменет за ирскиот пазар. […]

Прочитај повеќе

Пандемијата на коронавирус го запре целиот спорт. Формула 1, НБА лигата, фудбалските лиги се прекинати, а откажани се и Олимписките игри. Единствен спорт кој редовно се одржува е е-спортот, а недостигот на спортски настани ја зголеми популарноста на спортските симулатори. Од FIFA до Formula 1, но и помалку популарни спортови како акробатско летање се префрлени […]

Прочитај повеќе

Британската компанија Singular, која во Скопје има канцеларии од 2013-та година, освои награда на овогодинешните, шести по ред, Malta Gaming Awards, кои се одржуваат за време на целонеделниот гејминг фестивал Malta Gaming Week на островот. Наградата Singular ја освои во категоријата “Провајдер на годината за мулти-платформско решение” благодарение на својот софтвер – платформа за спорстко обложување. […]

Прочитај повеќе

Најновиот билтен на обложувалницата Sport Life, доаѓа со огромно изненадување. Отсега обложувачите ќе може да ги ризикуваат своите пари и на StarCraft 2 и League of Legends. „Во gaming индустријата во светот веќе неколку години се развива e-sports како нов тип на спортски наптвревар. Односно огранизирање евенти, првенства и купови каде се натпреваруваат гејмери од целиот свет. […]

Прочитај повеќе

Лотарија на Македонија и Casinos Austria конечно ја издадоа дигиталната платформа за обложување и игри на среќа. Најавата за заедничка платформа е од минатата година кога со законско решение беше забрането обложување на платформи надвор од Македонија. Но, сега стартуваат македонските обложувалници. Прва на која наидовме е 2Win.mk која е достапна буквално од последните денови […]

Прочитај повеќе

Српското студио Nordeus, креаторот на супер популарната Facebook игра Top Eleven, ја стартуваше својата нова друштвена игра со обложување – Sportster. Една година по нејзината најава, играта сега е во отворена бета. Сепак доколку не сте премногу голем љубител на обложување, тогаш можете да ја прескокнете играта без да се двоумите. Станува збор за спортско […]

Прочитај повеќе

Секој што се обложува на спортски натпревари знае дека неговиот систем успева, и затоа е важно да се знае која обложувалница ќе му исплати најмногу пари, нели? Шегата на страна, MaxBet.mk е нов македонски сервис кој им помага на фудбалските ентузијасти кои си ја прават саботата и неделата позабавна со игрите на среќа, да ги […]

Прочитај повеќе

Српската компанија Nordeus, позната по популарната фудбалска симулација Top Eleven која брои над 11 милиони активни играчи, ја објави својата нова апликација Sportser, која е изработена во соработка со познатата обложувалница Bet and Win. Sportser е апликација – моментално во затворена бета – за обложување на фудбалски натпревари, која како Top Eleven е наменета за […]

Прочитај повеќе