Се сеќавате на забавниот филм Cool Running од деведесетите во кој јамајкански тркачи се натпреваруваат во зимски спортови? Филмот е всушност направен по вистинска приказна за јамајканскиот тим за боб санкање, кој, по неколку настапи на различни Олимпијади, ќе настапи и на овогодинешната во Сочи. Но, иако се квалификуваа за Олимписките игри, нивниот настап остана […]

Прочитај повеќе