Кои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби, дваесет и деветто издание. Покрај Orcs Must Die! Unchained, неделава излезе и првата епизода за Guardians of the Galaxy. Halo Wars: Definitive Edition се вдоми во Steam, а Syberia 3 беше пречекана со измешани реакции. Како да ова […]

Прочитај повеќе

Петнаесет Twitter профили и 1.125 твитови беа потребни за култниот филм на Квентин Тарантино, Reservoir Dogs (или Касапски Кучиња на македонски), да биде одигран целосно на Twitter. Eight men dressed in BLACK SUITS, sit around a table at a breakfast cafe. — Reservoir Dogs (@ReservoirDogs_) January 1, 2014 They are Mr. White, Mr. Pink, Mr. […]

Прочитај повеќе