Премиерлигашот West Ham можеби наскоро нема да има прилика да потпише некоја супер-ѕвезда или да ја освои лигата, но ќе биде првиот англиски клуб кој ќе вработи гејмер. Клубот се подготвува за доминација на FIFA турнирите во видеоигри со спонзорство на Шон Ален, професионален гејмер кој го освои второто место на 2016 Fifa Interactive World […]

Прочитај повеќе

Ким „viOLet“ Донг Хван е првиот Starcraft 2 играч кој е добитник на спортска виза за влез во САД и истовремено еден од првите гејмери кои се квалификуваа за ваков вид на виза, јави National Public Radio. Претходно ваков вид на виза P-1A, доби и канадскиот League of Legends играч Дени „Shiphtur“ Ли. Ким Донг […]

Прочитај повеќе