Надополнување: Доменот веќе е изгасен од Мotion Pictures Association of America. Првичниот текст: Живеам во земја во која законите за авторски права се скоро непостоечки, и мене едноставно не ми е гајле, вели српскиот програмер Милан Крагујевиќ кој на ProjectHunt објави нова верзија на контроверзниот стриминг софтвер PopCorn. „Ќе продолжам да го преместувам сајтот, променувајќи […]

Прочитај повеќе

Universal Pictures France, NBC Universal и останатите филмски студија постојано бараат од Google да ги тргне резултатите од пиратските торенти од резултатите на пребарувачот. Според нив, овие линкови не треба да бидат прикажувани бидејќи водат до нелегална и украдена содржина. Но, сепак се чини дека по последните барања Google може само да им се изнасмее. […]

Прочитај повеќе

Joker е веб сајт кој овозможува да стримате торенти директно, само преку магнет или торент линкот. Наместо да ги симнувате филмовите од пиратските сајтови, и да чекате да се симне филмот, треба само да го пастирате линкот на Joker и филмот ќе започне по 10-тина секунди. По кратко тестирање видовме дека Joker може да стрима […]

Прочитај повеќе

Popcorn, апликацијата за стримање пиратирани филмови, која беше наречена како „Netflix на пиратите“, викендов беше повлечена и недостапна бидејќи нејзините креатори не сакаа да бидат гонети за прекршување на авторските права. Но, по само неколку денови апликацијата е повторно достапна, овој пат благодарение на заедницата на YTS (поранешен YIFI) кои го презедоа нејзиниот развој, пишува […]

Прочитај повеќе