Да се каже дека гејмерската индустрија стагнира, би било потценување од епски пропорции. Секоја година, стотици игри се борат за вниманието на гејмерите. Но, и оваа индустрија е исклучително сурова и, доколку немате солиден продукт на интерактивна забава и правилна стратегија за маркетинг, вашето место под сонцето е сè само не загарантирано. Многу девелопери, мајсторски […]

Прочитај повеќе

Watch Dogs вети многу, а испорача малку, како во поглед на графиката, така и во поглед на гејмплејот. Но, тоа не значи дека љубителите на суптилно поразлични GTA алтернативи не би требало да ја играат, особено кога основната верзија дарежливо ви се подарува од издавачите. За да ја добиете играта потребно е да кликнете тука, […]

Прочитај повеќе

Кои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби, седмо издание. Дали знаевте дека Eve Online се спрема да биде бесплатна за играње на 15 ноември? Но, зошто да чекате до тогаш, ние сме спремни веднаш да наградиме еден читател со едно месечна претплата на играта! За […]

Прочитај повеќе

Првиот Watch Dogs беше добар, но сосема просечен GTA клон кој имаше скандалозен старт поради намалениот графички квалитет, прекомплицираната приказна која никако не можеше да се сфати озбилно и гејмплеј кој не беше онолку револуционерен колку што се првенствено претпоставуваше. Втората Watch Dogs се заканува да се издигне над просекот и, да не бевме претходно изгорени со […]

Прочитај повеќе

По не баш успешната прва верзија на играта Watch Dogs, во која Ubisoft вложи доста големи средства за промоција, на E3 2016-та беше најавено продолжението на играта во која вие сте хакер со уникатни способности и имате пристап до ctOS, оперативниот систем кој ја вмрежува целата инфраструктура во градот. Налик на GTA, но налик и на приказната на Mr. Robot, […]

Прочитај повеќе

Одите на сервис за телефонот, а пријателски настроениот сервисер ви кажува дека ви инсталирал специјална апликација само за вас. Хакерската апликацијата овозможува да ги гасите светлата, да отклучувате автомобили, да ги вклучувате алармите или да подигнете колку пари сакате од банкомати. Звучи навистина интересно, како од некој сајбер-панк филм, но засега станува збор единствено за […]

Прочитај повеќе

Одложувањето на играта со хакери Watch Dogs за пролет 2014 година ќе ги чини Ubisoft повеќе отколку што се надеваа. По вчерашната објава дека играта ќе доцни акциите на развивачите на Assassin’s Creed и Splinter Cell паднаа за 26 отсто, јавува BBC. Изненадувачки, одложувањето на играта дојде еден месец пред нејзиното излегување во продажба, иако […]

Прочитај повеќе