Final Fantasy 15 произлезе како исклучително солидна игра. Секако, на Конан О’Брајан не му се допадна премногу, а и информацијата дека има битка од 72 часа се покажа невистинита, но тоа никако не значи дека PC гејмерите треба да бидат запоставени од нејзиното севкупно влијание. Па така, на овогодишниот Gamescom, издавачката куќа Square Enix изјави […]

Прочитај повеќе

Конечно! Rockstar Games престана да си поигрува со PC гејмерите и ја најави Grand Theft Auto 5 за PC. Играта конечно ќе биде достапна на PC на 27 јануари 2015 година. Со ова играта ќе биде достапна на PC, само неколку месеци по излегувањето на Xbox One и PlayStation 4 верзијата која е најавена за […]

Прочитај повеќе

Продавницата за видео игри GameSeek објавува дека PC верзијата на GTA V доаѓа на 22 ноември. Според најавата играта ќе доаѓа како дел од Microsoft Games for Windows Live. Информацијата беше потврдена од уште една британска продавница, Zavvi, која ја постави PC верзијата на Grand Theft Auto V на својата страна, но за разлика од […]

Прочитај повеќе