По неколку месеци, неуморните кракери конечно успеаја да ја кракнат најновата игра од Assassin’s Creed серијалот. Origins излезе при крајот на октомври, но играта тврдоглаво удираше корпа на сите оние кои се трудеа да ги заобиколат бројните слоеви на заштита. Причината за ова се должи на озлогласената DRM заштита Denuvo која се покажа исклучително тешка […]

Прочитај повеќе

За време на промотивниот период играчите ќе можат бесплатно да си се почестат со World in Conflict и Assassin’s Creed IV Black Flag. Во пресрет на новогодишното расположение, француското студио Ubisoft слави две големи годишнини. Верувале-или-не, поминаа цели десет години од критички-признатиот стратешки хит, World in Conflict. До 11.декември, сите корисници со uplay акаунт ќе […]

Прочитај повеќе

Веќе од 7.јули, претплатниците на Netflix можат да се втурнат во оригинални ТВ авантури од универзумот на Castlevania. Дека креаторот на телевизиското шоу, Ади Шанкар, е исклучително зафатен зборува и фактот дека човекот потпишал договор и работи на ново аниме шоу, овој пат сместено во Assassin’s Creed универзумот. „Среќен сум да ве известам дека го […]

Прочитај повеќе

Изминантиот месец беа објавени заработките на поголем број на дизајнери на видео игри и производители на конзоли. Заедничко за најголем број од нив е што скоро сите со исклучок на Microsoft забележале загуби и намалена заработка за истиот период лани за првиот квартал, кој во финансиска смисла трае од крајот на март до почетокот на […]

Прочитај повеќе