Ова е период во кој имате бесплатно за играње неколку крајно квалитетни игри. Без да должиме многу, еве што го чека вашето непречено преземање и играње, без да дадете денар! Grand Theft Auto V Premium Edition е бесплатна на Epic Store Во чест на нивната штотуку започната распродажба, една од најпопуларните игри во гејмерската историја […]

Прочитај повеќе

Можете да купите еден куп работи за 1 милион долари, особено во онлајн делот на мега-популарната GTA V. Rockstar се спремни да ги подарат парите, но само доколку и вие сте спремни да правите одредени работи на дневно ниво. Имено, доколку се логирате во играта во наредните седум денови ќе добиете подарок од 250 000 […]

Прочитај повеќе

При крајот на зимската распродажба, Steam ја објави листата од најпродавани и најиграни игри во 2017 годинa. Слично на претходната година, најпродаваните игри се наоѓаат во неколку категории, како Platinum, Gold, Silver и Bronze. Параметрите според кои Valve се одлучиле за ваква класификација се непознати, но се претпоставува дека игрите во горните категории имаат спечалено […]

Прочитај повеќе

OpenIV затворена, GTA V модерската заедница разбеснета Во случај да сте ја провериле GTA V, дури и на кратко, тогаш не можете, а да не бидете импресионирани од огромниот свет кој Rockstar North го имаат креирано. Зошто тогаш рецензиите на Steam се претежно негативни? Проблемот со негативните рецензии доаѓа поради наредбата на Take-Two да се […]

Прочитај повеќе

Најновото надополнување за мрежниот дел за GTA V е тука, и е поголемо од кога било. Наречено Cunning Stunts: Special Vehicle Circuit, надополнувањето отвора 20 уникатни можности за каскадерски трки чија откаченост е двојно поголема со возилата Rocket Voltic, Ruiner 2000 и Blazer Aqua. Трките, како што ќе забележите од трејлерот, не се сведуваат само […]

Прочитај повеќе

DeepDrive проектот на Крег Куитер ќе им овозможи на автономните возила да експериментираат со возилата во видео игрите. Прва игра која го овозможува ова е Grand Theft Auto V, јави TechCrunch. Тренингот во GTA е овозможен од поодамна, но сега со OpenAI е далеку поедноставно. OpenAI Universe е проект стар една година и овозможува користење […]

Прочитај повеќе

Од вчера, започна распродажбата на игри, филмови и програми на Steam, сè со цел да се одбележи Halloween и на оваа платформа. Па така, до 1 ноември имате на располагање стотици и стотици игри со попусти до 90%. Од хорор игрите, би сакале да ви препорачаме да пробате да се исплашите со The Evil Within […]

Прочитај повеќе

Rockstar и понатаму продолжува со агресивното исфрлање на проширувања за онлајн делот од играта Grand Theft Auto V, притоа целосно игнорирајќи ја single-player кампањата. Најновото проширување, кое е планирано да излезе на 4 октомври, дефинитивно нема да биде исклучок. Bikers DLC ќе дозволи да формирате мотоциклистички клуб со уште седум други луѓе и да го […]

Прочитај повеќе

Британската академија ги додели наградите за најдобри видео игри BAFTA, а најголем победник е The Last of Us на Naughty Dog. Играта ги освои наградите за најдобра акција и авантура, најдобра приказна, аудио достигнување, најдобра Игра, а Ешли Џонсон ја доби наградата за најдобар протагонист за улогата на Ели. [youtube]OQWD5W3fpPM[/youtube] Авторите на Grand Theft Auto, […]

Прочитај повеќе

Можеби GTA V е најдобро продаван дел на GTA серијалот, но во голем дел популарноста на играта пред сè, се должи и на популарноста на серијалот кој е присутен повеќе од 15 години. GTA 1 или само GTA е почетокот на неверојатниот серијал на Rockstar Games тогаш под името TMA Design Ltd., во најголем дел […]

Прочитај повеќе