Имате пари и сакате да си се почестите со некоја поевтина, а квалитетна игра за време на зимските празници? Поголемиот дел од продавниците веќе палат и жарат со нивните распродажби, така да погрижете се да се консултирате со нашата цела листа пред да посегнете по паричникот. Листата ќе ја надополнуваме со нови распродажби од нови […]

Прочитај повеќе

Гости оваа епизода во студиото на GG се Фиџи и Ивица од Напнок. Двајцата се дел од QA тимот, што е влезна врата во индустријата за развој на видеоигри. Сите кои се заинтересирани, можат да ги погледаат и да видат за што станува збор. Во оваа епизода може да ги ѕирнете и FarCry5, SubNautica и […]

Прочитај повеќе

Првата епизода на GG.MK оваа година очекувано донесе потсетување на настаните од летото. Се разбира не можеше да не биде спомнат Сакса и најголемиот успех за македонскиот е-спорт; првото организирано испраќање на репрезентација на Светското првенство во Џакарта; лансирањето на World of Warcraft: Legion, DarkSouls III и PlayStation VR на Sony. Специјален гостин оваа епизода […]

Прочитај повеќе

Добри вести за сите љубители на видеоигри, по бавното лето се враќа најдобрата емисија за гејминг, GG.MK. Гораст, Данко, Бобо и Дарко откако повежбаа Doom, Tomb Raider, League of Legends, World of Warcraft, Hearthstone и Dark Souls повторни се назад на Twitch. Отсега содржините може да ги следите и на GG.mk. Сајтот во иднина треба […]

Прочитај повеќе

По долго чекање, конечно ќе ја гледаме новата емисија за видеогри. Но, GG.mk нема да стартува на старите и добри телевизии, туку на супер-кул сервис за стримање – Twitch.tv. Основачите на GG.mk велат дека идејата им се врти во глава веќе неколку години. Но, дали поради други обврски, дали поради незаинтересираност од телевизиите, емисијата беше […]

Прочитај повеќе

GG, највениот видео подкаст за гејмери направен од гејмери, стартува краудфандинг кампања со која се надева дека ќе собере доволно пари за опрема, и конечно да стартува нудејќи им вистинска гејминг емисија на заедницата, каква што немало во Македонија „уште од 1998-ма година“. Идејата е да се креира видео подкаст кој малку попрофесионално ќе се […]

Прочитај повеќе

Гораст Цветковски, актер и, поважно, хардкор гејмер, планира да го претстави гејмингот во ново светло пред македонската публика. Концептот му е да започне емисија – GG – која ќе биде за секој вид на игри и за сите гејминг турнири. Емисијата ќе има разновидна содржина која ќе им се допадне на сите гејмери, од casual […]

Прочитај повеќе