Venture Beat преку викендот објави слики за кои вели дека се од прототипот на Samsung Galaxy Gear. Овој паметен часовник ќе биде официјално претсавен за два дена, на 4-ти септември. Oд претходно знаеме дека Gear ќе има 2,5 инчен OLDE дисплеј со резолуција од 320×320, со двојадрен процесор на 1,5 GHz и Bluetooth поддршка. Како […]

Прочитај повеќе

Samsung и официјално најави дека паметниот часовник Galaxy Gear доаѓа во септември. Часовникот ќе биде претставен во Берлин на отворањето на IFA саемот за електроника И ќе доаѓа со Android оперативен систем и нефлексибилен дисплеј, известува Korea Times. Интересно, се чини дека со раното претставување на часовникот Samsung ќе се обиде да го засени новиот […]

Прочитај повеќе