Кои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби, деветнаесетто издание. Sniper: Ghost Warrior 3 има отворена бета во која се вклучени две мисии за еден играч. Отворената бета трае сѐ дo 5 февруари, а за да станете дел од неа кликнете тука! Rainbow Six Siege е […]

Прочитај повеќе

Кои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби, единаесетто издание. Ноќта помеѓу први и втори декември се одржа долгоочекуваниот настан The Game Awards 2016. Дали настанот ги оправда вашите очекувања и дали вашата омилена игра се најде како една од најдобрите? Целосен увид за номинации, награди […]

Прочитај повеќе

Titanfall 2 се наметна како одлично решение за вртоглава мрежна акција. Во случај да не сте сигурни дали таквото нешто е за вас, издавачите EA најавија бесплатен пробен период за играта кој, во зависност од гејмерскиот статус ќе има различни датуми за започнување. Имено, од 30 ноември сите претплатници за ЕА Access (месечна претплата преку […]

Прочитај повеќе

Секогаш актуелни GG.MK овојпат мораа да го претстават Blizzcon 2016. Секако епизодата не може да помине без игри: Mass Effect: Andromeda, Division, Darkest Dungeon се дел од оваа епизода. Ако ја изгледате епизодата ќе дознаете која игра ги заслужува вашите 60 евра: Call of Duty, Infinite Warefare, Overwatch или Titanfall 2…

Прочитај повеќе

Добредојдовте на дестинацијата каде нема ништо поубаво од сервирање огромни гејминг настани во исклучително мали, но неодоливо слатки дози. Ова е вашиот најнов извештај од светот на игрите! Сите претплатници на EA Access можат да ја преземат и играат Battlefield 1. За време на пробниот период од десет часа, играчите ќе можат да поминат низ […]

Прочитај повеќе

Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби. Со оглед на тоа дека времето е пари, почнуваме веднаш со најновите вести кои ја обележаа неделата. Westland 3 ja започна кампањата за финансирање, а и објавија прекрасен гејмплеј приказ за тоа што би можело да ве очекува во најновото чедо на inXile Entertainment. Преку Fig кампањата […]

Прочитај повеќе

Кои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Си земавме за право да го ископаме најновото и најважното за да не мора вие да трошите време! :) Titanfall 2 ги сподели новостите за хардверската побарувачка, а и спомена дека ќе се одликува со мекови кои ќе се разликуваат во неколку офанзивни и дефанзивни аспекти […]

Прочитај повеќе

Titanfall е една од игрите кои без сомнение се најочекувани во 2014 година. Веќе е започнато бета тестирањето за Xbox Оne конзолaта, а со оглед на тоа дека станува збор за стрес тест на серверите, очекувањата се дека наскоро ќе се приклучат и РС тестерите. Ok, just heard from @jonshiring. His words are 'Let's break […]

Прочитај повеќе

Titanfall уште од сега е кандидат за најдобра игра во 2014 година, а без сомневање е една од најочекуваните игри кои ќе излезат во првата половина од следната година. Најновите трејлери од играта се појавија на Spike VGA наградите, каде пред гејмерите беа претставени Ogre и Stryder, два нови роботи со кои играчите ќе можат […]

Прочитај повеќе

Без сомневање Titanfall е најдобрата игра која ја видовме на годинешниот Gamescom, но саемот вo Келн не би бил еден од најдобрите во светот доколу се заврши на една презентација. Xbox One први го привлекоа вниманието со најавените игри кои ќе стартуваат на конзолата. Според многумина ова е најдобриот старт на конзолата, гледано исклучиво од […]

Прочитај повеќе

Respawn Entertainment на овогодинешниот саем за видео игри Gamescon, кој трае од 21 до 25-ти август, го објави најновото видео од гејмплејот на пофалената TitanFall. Играта која ги освои критичарите на E3 е футуристички шутер во прво лице. Главниот дизајнер Џоел Емли вели дека играта е инспирирана од Blade Runner, Star Wars и старата игра […]

Прочитај повеќе