Спонзориран текст

IT.mk unboxing: Samsung Galaxy S10+

Спонзорирано од Samsung Македонија

во feature, Unboxing, Рецензии, Хардвер

Пред неколку дена ја имавме можноста да го тестираме новиот Samsung Galaxy S10+. И да, дефинитивно ги оправда очекувањата! Телефонот кој што го имавме доаѓаше со следните карактеристики: Боја: Prism Black Големина на екран: 6,4″ Резолуција на екран: 3.040 x 1.440 (Quad HD+) Меморија: 128 GB RAM: 8GB Оперативен систем: Android 9.0 Батерија: 4100 mAh […]

Прочитај повеќе

Македонската друштвената игра Rise to Nobility успеа во својата Kickstarter кампања да собере над 370.000 долари! Заедно со дечките од Гоблин Друштвени игри ја имавме можноста да ја отпакуваме играта и да ѕирнеме што има во кутијата. Додека ја чекаме и третата игра од Final Frontier Games, Robin Hood and the Merry Men која исто така успешно […]

Прочитај повеќе

Acer Predator 21X е супермоќен лаптоп кој по перформансите и хардверот надминува се освен најмоќните десктоп компјутери. Овие перформанси ќе ги чинат љубителите на хардвер 9.000 долари. Иако лаптоп, Predator 21X тежи околу 9 килограми, што го прави потежок и од десктоп компјутерите. Можеби вистински показател за компјутерот е куферот во кој доаѓа, и најверојатно може […]

Прочитај повеќе

Отпакување на мобилен телефон Lenovo Vibe P1. Карактеристики: Напојуван од масивна 5000mAh батерија Брзо полнење и USB-on-the-Go (Со USB On-the-Go, може да напојувате други уреди и да разменувате податоци) Читач на отпечатоци кој помага при заштита на приватноста 5.5-инчен Full HD (1920 x 1080) екран Vibe P1 располага со 13 MP задна камера со супер […]

Прочитај повеќе

Првите конзоли од Valve, Steam Machines, започнаа да пристигаат кај бета тестерите, а веќе можеме да го видиме првото „unboxing“ на конзолата од фановите, вели гејминг сајтот Kotaku. Steam Machine доаѓа во интересно пакување, заедно со сите потребни кабли за поврзување, упатствата и бета верзијата на контролерот за играње. Се очекува за време на тестирањето […]

Прочитај повеќе

Microsoft за првпат ја покажа содржината на Xbox One пакувањето. Станува збор за финалната верзија на конзолата, истата која ќе ја добијат и купувачите. Покрај конзолата и контролерот, како и што беше најавено, во пакувањето е додаден и Kinect 2.0 сензорот. Изненадување за корисниците ќе бидат Xbox One слушалките кои досега не беа споменувани, а […]

Прочитај повеќе