Една од најоригиналните ММО игри кои обработуваат епски авантури во вселената, EVE Online, ќе се поднови со целосно нова експанзија која ќе ги прошири активностите на PvE зависниците. EVE Online: Into the Abyss е експанзија која е првенствено замислена да им овозможи на играчите нови опции за здружување на силите и запознавање со новата вонземна […]

Прочитај повеќе

Kои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби, седумдесет и трето издание. Vampyr идната RPG игра на студиото зад Life is Strange, ќе може да се игра во сета графичка слава, само доколку имате Intel Core i7-3930K процесор, 16 GB RAM и GeForce GTX 970. Далеку […]

Прочитај повеќе

Kои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби, шеесет и деветто издание. Минатата недела светот се збогува со брилијантниот Стивен Хокинг. Легендарниот физичар и космолог Стивен Хокинг почина на 76 години. StarTalk ја објави епизодата со Стивен Хокинг на YouTube, а гејмерите во ММО играта EVE Online […]

Прочитај повеќе

За многумина, добра компјутерски игра е следниот еволутивен чекор за паралелно впивање книга, музика и филм. Производот кој произлегува од ваквата фузија го издигнува консументот на ниво кое знае да понуди еуфорична состојба значително поголема од индивидуалното изложување на само една форма. Токму поради ова, во моментот кога ќе завршите одредена игра, сосема е очекувано […]

Прочитај повеќе

Kои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби, четириесет и деветто издание. Nioh: Complete Edition ќе излезе на 7.ноември и ќе ја понуди основната игра заедно со сите три последователни додатоци —Dragon of the North, Defiant Honour и Bloodshed’s End. Комплетната верзија ќе биде збогатена и […]

Прочитај повеќе

Eve Online продолжува со неуморно исфрлување бесплатни експанзии во богатиот ММО универзум. Веќе од 24.октомври, капетаните ќе можат да искористат нови технологии за екстракција на ресурси. Eve Online: Lifeblood ќе воведе таканаречени Upwell рафинерии кои ќе го „револуционизираат начинот на кој потрошните ресурси се собираат и процесираат во New Eden“. Новите објекти отвораат сосема нови […]

Прочитај повеќе

Кои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби, деветто издание. По долго време, Killing Floor 2 е спремна да излезе од раниот пристап и да ви дозволи целосно и неверојатно крваво искуство каде со заеднички сили ставате крај на демонските чудовишта од мракот. Двојката е збогатена […]

Прочитај повеќе

Кои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби, седмо издание. Дали знаевте дека Eve Online се спрема да биде бесплатна за играње на 15 ноември? Но, зошто да чекате до тогаш, ние сме спремни веднаш да наградиме еден читател со едно месечна претплата на играта! За […]

Прочитај повеќе

Една од најоригиналните и најпопуларните space ММО игри, Eve Online полека се подготвува да ги отвори портите кон вселената за сите љубители на интергалактички авантури. Со цел да привлечат свежа крв, тимот CCP Games се поднови и со нов трејлер кој проповеда за истражување и борбени ситуации на епско ниво! Бесплатниот за играње модел доаѓа […]

Прочитај повеќе

Студиото CCP, познато по својата MMO игра EVE Online, ќе им оддадат признание на своите играчи. Компанијата ќе постави шестметарски споменик од темен алуминиум во Рејкjавик, Исланд, на кој ќе бидат гравирани имињата на сите играчи кои биле активни до 1 март 2014 година. Освен споменикот во неговите темели ќе биде поставен лаптоп, своевидна временска […]

Прочитај повеќе

Над 4.000 вселенски бродови учествуваа во најголемата вселенска битка во историјата. Пет часовната борба заврши со 2.900 уништени бродови и штета која изнесува над 15.000 долари. Ова е кулминација на долгата кампања со која TEST Alliance ја изгуби доминацијата во 6VDT секторот. Битката е дел од универзумот на EVE Online, популарната вселенска симулација од CCP […]

Прочитај повеќе